Suudi Arabistan'da 3 Futbolcuya Ceza

Rusya'ya 5-0 yenilen ve şeriat kanunlarıyla yönetilen Suudi Arabistan’da Futbol Federasyonu Başkanı Adel Ezzat, “Takım performansının yüzde 5’ini sahaya yansıttı. Kaleci Al-Mayouf, forvet Al-Sahlawi ve defans oyuncusu Hawsawi’ye ceza vereceğiz” dedi

Suudi Arabistan'da 3 Futbolcuya Ceza

Turnuvanın açılış maçında ev sahibi Rusya’ya 5-0 gibi ağır skorla yenilen Suudi Arabistan’da Futbol Federasyonu Başkanı Adel Ezzat, takımın gösterdiği performanstan ötürü oldukça öfkeliydi. Ezzat, “Bize yakışmayan bir oyun ortaya koyduk. Alınan sonuç, bu takımın kapasitesini yansıtmıyor. Performansımızın sadece yüzde 5’ini sahaya yansıtabildik. Kaleci Abdullah Al-Mayouf, forvet Mohammad Al-Sahlawi ve defans oyuncusu Omar Hawsawi’ye ceza vereceğiz. Bu üç oyuncu dışında başka isimler de ceza alabilir” ifadelerini kullandı.

Bakalım ne ceza verilecek?

Gruptaki ikinci maçında 20 Haziran’da Uruguay’la karşılaşacak olan Yeşil- Beyazlılar’da Ezzat, oyuncuların hemen kendilerine gelmelerini istedi. Şeriat kanunlarıyla yönetilen Yeşil-Beyazlı ülkede her yıl onlarca insan çeşitli nedenlerle idam cezasına çarptırılıyor. Geçen yıl en az 175 kişinin idam edildiği Suudi Arabistan’da oyunculara nasıl bir ceza verileceği ise henüz bilinmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER