Saran Media Group, futbolda dünyanın en çok takip edilen liglerinden biri olan İspanya La Liga'nın yayın haklarını yeni sezondan itibaren 5 yıl süre boyunca satın aldı.

Saran Media Group tarafından yapılan açıklamada, "No es futbol, es LaLiga (Futbol değil, LaLiga)" mottosuyla, dünyanın en iyilerinin top koşturduğu LaLiga'nın 2022- 2023 sezonunda, gruba ait S Sport ile S Sport Plus televizyon kanallarında futbol hayranları ile buluşacağı, Saran grubunun yeni sezondan itibaren 5 yıl boyunca ligin yayın haklarının sahibi olduğuna vurgu yapıldı.

Sadettin Saran şu açıklamayı yaptı:

"Saran Media Group olarak EuroLeague'den Formula 1'e, Serie A'dan NBA'e kadar uzanan geniş spor yelpazemize LaLiga'yı da eklemiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. LaLiga ile yaptığımız bu anlaşma LaLiga'nın Türkiye'de daha fazla izleyiciye ulaşması açısından da heyecan verici. Dünyanın en çok takip edilen futbol liglerinden biri olan LaLiga, artık S Sport kanallarımız ve S Sport Plus uygulamamız ile 20 milyon kişiye erişecek. Türk sporseverleri daha fazla premium spor içeriğiyle buluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz. Amacımız, tüm sporseverlere, bulundukları her yerde ulaşmak ve onlara her zaman en kaliteli spor içeriklerini sunmak."

- 2022-23 sezonu yayın hakları hangi platformda?

Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, İngiltere 󐁧󐁢󐁥󐁮Premier Lig, Almanya Bundesliga, Fransa Ligue 1 - beIN SPORTS
İspanya La Liga, İtalya Serie A - S Sport
Avrupa Kupaları - Exxen

(NTV Spor)