Transfer sezonunda önemli isimleri kadrosuna katan Milan'da yeni bir imza daha geldi. Milano temsilcisi zaman zaman Süper Lig devlerinin de gündemine gelen Divock Origi'ye kırmızı siyahlı formayı giydirdi.


AC Millan, 2014 yılından bu yana Liverpool forması giyen 27 yaşındaki Divock Origi'yi transfer ettiğini resmi hesaplarından duyurdu.

Bonservisi 2014 yılından bu yana Liverpool'da olan Origi, İngiliz ekibi ile yeni sözleşme yapmamıştı. Belçikalı oyuncu, 176 maça çıktığı Liverpool ile 41 gol attı.

divock-origi


Divock Origi kimdir?

Tam adı Divock Okoth Origi olan futbolcu 18 Nisan 1995 yılında Belçika'nın Oostende kentinde doğdu. Kenyalı göçmen bir ailenin oğlu olan Origi'nin babası Mike Origi de kendisi gibi bir futbolcuydu. Futbola De Zwaluw Wiemismeer'de başlayan Origi daha sonra Harelbeke ve Genk altyapılarında oynadı.

2010 yılında Fransız ekibi Lille tarafından transfer edilen Origi bu takımda profesyonel oldu ve 2014 yılında Lille'den 13 milyon Euro'ya Liverpool tarafından transfer edildi. 27 yaşındaki Belçikalı forvetin Liverpool ile olan sözleşmesi 2022 yılına kadar devam ediyordu.