Önmüzdeki yaz döneminde Trabzonspor'da Abdülkadir Ömür için ayrılık iddiaları gündeme düştü. Avrupa hayalini gerçekleştirmeye hazırlanan ve İtalya'dan Napoli, Hollanda'dan Ajax'ın talip olduğu milli yıldız Abdülkadir Ömür transferiyle Trabzonspor'un kulüp tarihine geçmeye hazırlandığı ifade edildi.

Geçen sezon seneler sonra şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor'da gelen bu başarının  mimarlarından biri olan Abdülkadir Ömür birçok Avrupa takımı ile gündeme gelmiş fakat  transferi bir türlü gerçekleşmemişti. Milli futbolcu Avrupa hayalini sezon sonunda artık gerçekleştirmenin peşinde olduğu aktarıldı.

Avrupa'nın köklü ekiplerinden Monaco ve Ajax'ın Abdülkadir Ömür'ü transfer etmek istedikleri iddia edildi. İki takımın da yakından izlediği Abdülkadir için sezon sonunda Bodo Mavililere teklif yapılacağı öne sürüldü.

Sezon bitiminde gelecek olan teklifleri değerlendirmeye alacak olan Trabzonspor'da yönetim Abdülkadir Ömür için en az 15 milyon euro bonservis bekliyor. Transferin bu bedelle  gerçekleşmesi durumunda Abdülkadir Ömür  kulübün en pahalı ikinci satışının sahibi  olarak tarihe adını yazdıracak.

Kaynak: Akşam