Galatasaray'ın yeni sezon öncesi transferlerinden biri olan 27 yaşındaki Abdülkerim Bardakçı, transfer döneminde yaşadıkları ve yeni sezon hedefleri anlattı.

Konyaspor'dan kadroya katılan Abdülkerim transfer dönemi için, "Stresli bir transfer dönemi geçirdim, ilk tercihim Galatasaray'dı. İyi ki burası oldu. Hayalim Galatasaray'da oynamaktı" dedi.

'Ben hep kendimi geliştirerek üstüne koyarak buraya geldim' diyen savunma oyuncusu, "Katkı verebileceğimi düşünüyorum. Bir kulvarda Galatasaray varsa zaten hedef şampiyonluktur. Geçen sene bir şanssızlık oldu ama bunu bu sene telafi edeceğiz" sözlerini sarf etti.

"MARCAO VE KİM'İ BEĞENİYORDUM"

Savunma oyuncuları arasında beğendiği isimler sorulan futbolcu, "Stoperler arasından Marcao ve Kim Min-jae'yi çok beğeniyordum. Benim üzerimde bir baskı yaratan durum yok" açıklamasında bulundu.

Oyun tarzı hakkında da konuşan oyuncu, "Çok sertlik gösteren bir savunmacı değilim. Bu konuda Marcao gibi değilim. Duran toplarda topun gidebileceği yeri hissedebiliyorum. Bir savunmacı olarak ne kadar az gol yersek o kadar iyi ama aynı zamanda ne kadar gol katkısı sağlarsam o kadar iyi" dedi. 

Abdülkerim Bardakçı sözlerinin devamında, "İdol olarak gördüğüm isim Sergio Ramos. Geçen sene beni en çok Aleksandar Pesic zorladı. Haris Seferovic çok üst düzey bir golcü. Antrenmanda ilk karşılıklı oynadık, 'Bu sene inanılmaz işler yapacak' dedim" açıklamasında bulundu.