Yıllar sonra Trabzonspor'u şampiyon yaparak tarihe geçen Abdullah Avcı, bordo mavililerle katıldığı Avrupa kulüpleri organizasyonlarının tamamından elendi. Kopenhag ile başlayan sezon bugün 01.00'de Basel karşılaşması ile sona erdi. Deplasmanda kaznama başarısı gösteremeyen tecrübeli çalıştırıcının ortalaması ise oldukça kötü. Yine bu şanssızlığını kırmayı başaramadı. 38 maçta 8 galibiyet, 20 mağlubiyet ve 10 beraberlik elde etti.16'da 1

En son Bulgaristan

59 yaşındaki teknik adam Avrupa'da deplasmanda oynadığı 18 maçta sadece 1 galibiyet alarak kötü bir performans sergiledi. Söz konusu maçlarda 13 mağlubiyet, 4 beraberlik ve 1 galibiyet elde etti. 6 yıldır yurt dışında maç kazanamayan Avcı, dış sahada elde ettiği tek galibiyeti ise 23 Kasım 2017 tarihinde Medipol Başakşehir'in başında Avrupa Lig'nde Bulgaristan'ın Ludogorets takımını 2-1 mağlup ettiği maçta elde etmişti. Avcı, söz konusu maçın ardından Avrupa'da oynadığı dış saha maçlarından galip gelme başarısı gösteremedi.


Bu sezon kazanamadı

Avcı'nın Avrupa'da dış sahada Trabzonspor'un başında çıktığı 7 maçta ise galibiyeti bulunmuyor. Söz konusu maçlarda bordo-mavililer 6 mağlubiyet 1 beraberlik elde etti. Avcı'nın Trabzonspor'un başındaki Avrupa'daki dış saha mücadeleleri şu şekilde:

Kopenhang - Trabzonspor: 2-1
Ferencvaros - Trabzonspor: 3-2
Monaco - Trabzonspor: 3-1
Kızılyıldız - Trabzonspor: 2-1
Roma - Trabzonspor: 3-0
Molde - Trabzonspor: 1-1
Basel - Trabzonspor:2-0