Geçen sezon şampiyonluk yakaladığı ekibiyle Şampiyonlar Ligi gruplarına kalabilmek adına play-off turunda Kopenhag'a karşı ilk sınavını veren Teknik Direktör Abdullah Avcı, sahadan 2-1 yenik ayrılsa da umutlarını Trabzon'a taşıdıklarını ve oyun olarak gelişerek devam edeceklerini dile getirdi.

Abdullah Avcı güzel bir atmosferde mücadele ettiklerini belirterek “Oyun olarak rakibimizin en önemli silahlarından birisi yüksek şiddetli koşu ve faul yapmaktı. Ve tabii ki duran toplar. Biz oyunu bugün başından sonuna kadar dominant ve topa sahip olarak oynamayı planladık. Ve oyun da böyle başladı. İlk yediğimiz golde ayağımızdaki topu kaybettik ve sonucunda gol yedik. Oyun ilk yarının sonuna doğru genel olarak yine bizim üstünlüğümüzdeydi ve zaman zaman rakibin de oyuna girdiği bölümler vardı. İlk yarıda özellikle kötü pastan, kötü kontrolden net olarak giremediğimiz pozisyonlar vardı. İkinci yarı da oyunu domine edip rakibi kendi yarı sahasına iteceğimizi biliyorduk ve bunun için farklı opsiyonları da çalışmıştık. Sonra yine kötü kontrol, taç ve peşinden kornerden gol yedik, 2-0 mağlup duruma düştük. Oyunda hem duygumuzla hem aklımızla plana sadık kalarak topa sahip olmaya devam ettik. Oyunun hakkı belki mağlubiyet değildi. İkinci yarıda özellikle girdiğimiz pozisyonlar ve golümüz var. Skor olarak belki kaybettik ama oyun olarak net bir şekilde kazandığımızı düşünüyorum. Bu oyun teknik adam olarak beni mutlu etti. Bu oyun, rövanş maçında muhteşem taraftarımızla birlikte daha fazlasını yapacaktır. Yarından itibaren iyi dinlenip hafta sonu oynayacağımız Antalyaspor maçına hazırlanacağız. Oyuncularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ortaya koyulan futbolun oyuncu üzerinden konuşulmaması gerektiğini dile getiren Avcı “Oyun organizasyonu üzerinden konuşmak daha doğru olur. Oyuncuların verilerinde bakarak alacakları süreleri ona göre planlıyoruz. İlk yarıdaki oyunu gole kadar domine ettik. Skor olarak değil ama oyun olarak mutluyum. Gelişerek devam edeceğiz” şeklinde konuştu.