Bordo mavili ekip stoper arayışlarıı  sürdürüyor. Bu bağlamda  İngiltere piyasasında Axel Tuanzebe ve Jannik Vestergaard için girişimde olan Trabzonspor, Leicester City’den ‘göndermeyi düşünmüyoruz’ yanıtını almıştı. Lakin Premier Lig ekibi düşüncesini değiştirdi ve Vestergaard konusunda gelecek teklifleri değerlendireceği kararını verdiği ifade edildi.

Karadeniz ekibi yeniden harekete geçerken, temasların  başladığı aktarılıd. Danimarkalı savunmacıyı teknik direktör Abdullah Avcı çok istiyor. Hatta 29 yaşındaki stoper, deneyimli teknik direktörün yönetime sunmuş olduğu listede yer alan önceliklerinden. Trabzonspor, takımı 2024’e kadar sözleşemsi olan Vestergaard’ı kiralama formülü ile  transfer etmenin planı içerisinde olduğu belirtildi.

1.99 boyunda olan savunmacı, Danimarka Milli Takımı’nın formasını 35 kez terletirken, Corneilus ve Larsen’in de yakın arkadaşı. Futbolcu ve kulübü ile gerçekleştirilecek görüşmelerde ilerleme katedilmesi durumunda, Trabzonsporlu oyuncuların da bu transferde devreye girmeleri beklendiği kaydedildi. (FANATİK)