Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu şekilde;

"Özellikle geldiğimden beri söylüyorum onların desteği bizim için çok önemli. Takıma verdikleri pozitif destek bizi mutlu ediyor. 'Savunmayı hücumu da beraber yapacağız' demiştik. Taraftarlar destek oldu, sabır istedim. Sabır şuydu, Karagümrük maçında penaltı öncesinde 2 dakika 17 saniye, 46 pasla gelen penaltı, sabır oyunudur. Buna da sabredip destek oluyorlar. Onlara teşekkür ediyorum. El ele tutuşmayı inşallah sezon sonunda yaparız." 

"En çok rakip arkasına koşu, kilit pas, şut atan önde bireysel geçişleri yapan bireysel oyun zenginliğe sahip bir takım ile oynadık. İlk 15 dakika oyuna giremedik. Kazandığımız topları kaybettik. Rakip üstümüze geldi. Yetenekli oyunumuzla golü bulduk. İlk yarı sonlarında iki kenar ortalarıyla pozisyon verdik. İkinci yarı erken gol bulup topa sahip olmayı artırak devam etmek istedik. Bir takımın şampiyon olması için topa sahip olduğunda da savunma yapması gerekir. Savunma her zaman ayakta tutacaktır."

 "Zor rakibe karşı iyi bir galibiyet aldık. 15. maçı oynadık, 3 puanı cebimize koyduk. Başka bir şey kazanmadık. Cornelius, hastanede. Koita'ya teşekkür ediyorum. Bugün planda yoktu 10. dakika sahaya girdi, uzun süre takımda kaldı. Ekibim gece gündüz çalışıyor. Yeni yönetim kurulumuza, başkana hayırlı olsun, bildiğim tek aday. Onlara teşekkür ediyoruz. Ertuğrul Doğan'a ayrı parantez açıyorum. Üretmemizi sağlıyorlar. Rekorlar kırılıyormuş, o oluyor bu oluyormuş, bakmıyorum. Hafta hafta bakıp bir 3 puan daha cebimize koyuyorum. Yarın antrenman yapacağız ve devam edeceğiz. Oyuncularımı seviyorum." 

KAYNAK: NTV SPOR