Dünya Kupası arasından sonra oynayacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Trabzonspor'da birçok gelişmeye yaşanmaya devam ediyor. Bordo mavililerde Bartra'nın yerine stoperde denenen isim belli oldu.

Trabzonspor'a Fransız golcü! Trabzonspor'a Fransız golcü!

Abdullah Avcı aradığı stoperi orta sahada buldu. Deneyimli tekniik direktör Antalya'da devam eden kampa geçirdiği ameliyat sebebiyle katılamayan Marc Bartra'nın yerine sürpriz bir ismi denedi.


Konyaspor maçında yüzüne aldığı darbe sonrasında 8 dikiş yiyen Marc Bartra, hazırlık çalışmaları kapsamındaki Antalya kampında yer almamıştı. İspanyol stoper yerine Denswil veya Hugo'nuun partnerinin kim olacağı merak konusuydu. Abdullah Avcı, ortsa sahadan stoper tandemine Gbamin takviyesi yaptı.

Avcı, Antalya'da çift kalede Jean-Philippe Gbamin'i stoperde denedi. Denswil ile partner olan Fildişili oyuncu, geriden oyun kurma konusunda başarılı bir görüntü çizdi. Diğer takımın savunmasında ise Hüseyin Türkmen ile Hugo ikilisi yer aldı. Avcı, Gbamin'i bir joker oyuncu olarak oynatmayı planlıyor. Trabzonspor, 27 yaşındaki oyuncuyu sezon başında Everton'dan kiralık olarak kadrosuna katmıştı. Fildişi Sahilli oyuncunun satın alma opsiyonu bulunmuyor.