Beşiktaş'ın Kamerunlu golcüsü Aboubakar'a Katar ekibi Al Rayyan'dan yaklaşık 10 milyon Euro'luk bir teklif geldiği fakat oyuncunun geri çevirdiği iddia edildi.

Siyah beyazlıların golcü futbolcusu Vincent Aboubakar’ın, Arap Yarımadası’ndaki transfer çılgınlığının hedeflerinden birisinin olduğu iddia edildi.

Jean Onana sorunu! Şenol Güneş ile... Jean Onana sorunu! Şenol Güneş ile...

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Katar Ligi takımlarından Al Rayyan’ın, Kamerunlu golcü Aboubakar için girişimde olduğu ortaya çıktı.

Siyah beyazlılardan senelik 3.1 milyon Euro para alan Kamerunlu forvete, Katar ekibinden yıllık 8 milyon Euro garanti ücret ve 1.5 milyon Euro da şampiyonluk bonusu olmak üzere toplam 9.5 milyon Euro’luk bir teklifte bulunulduğu öne sürüldü. 

31 yaşında olan golcü oyuncunun, Al Rayyan’dan gelen bu astronomik teklifi geri çevirdiği ifade edildi. Kamerunlu yıldızın Beşiktaş’ta 3 senede kazanacağı ücreti, yalnızca 1 yılda kazanma fırsatını da elinin tersiyle iterek Beşiktaş'ta kalmaya karar verdiği belirtildi.

Yönetiminde hiçbir şekilde takımdan göndermeyi düşünmediği Aboubakar, verdiği kararla siyah beyazlılarda mutlu olduğunu da göstermiş oldu.