Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta 3. dönemini yaşayan golcü futbolcu Vincent Aboubakar açıklamalarda bulundu.

İşte Beşiktaş'ın Alanyaspor maçı muhtemel 11'i! İşte Beşiktaş'ın Alanyaspor maçı muhtemel 11'i!

"Beşiktaş'a geri dönmek harika" diyerek sözlerine başlayan Vincent Aboubakar şu ifadeleri kullandı;

"Burası benim için bir aile artık. Kulübü, şehri tanıyorum. Üçüncü kez geldim. Eski zamanlardaki mutlulukları tekrar yaşamak için hazırım"

2020-21 sezonunda son maçlarında oynamamasının çok tartışıldığı yorumu üzerine Kamerunlu golcü şu açıklamada bulundu;

"Bu durumu da artık açıklamanın zamanı geldi. Bundan önce buraya tekrar dönmeme vesile olan başkanımıza, hocamıza, menejerime teşekkür ediyorum. O sezon çok iyi başladık. Milli takımda sakatlık yaşadım. Döndük, tedavi devam etti. Tedavinin ardından Sivasspor maçında 45. dakikada oyundan çıkmak zorunda kaldım. Aslında orada takım için fedakarlık yaptık. O zamanlar şampiyonluk yolunda önemli maçlardı. Evet 29 maçtaydım. 30. maçta oynasaydım, kontratım otomatik devam edecekti. Ancak bununla benim oynamamazlığımla ilgisi yok. Fedekarlık yaparak oynadım. Beşiktaş'la da görüşmelerim oldu. Beşiktaş'ı önceliğe koydum. Ancak Beşiktaş'la anlaşamadım. Ancak takıma fayda sağlamak için sakatlanarak oynadım. Sivas'ta sakat oynadım. Süreç böyle yaşandı. Durum buydu"

Fiziksel olarak çok iyi durumda olduğunu söyleyen Kamerunlu, "Ancak oynayıp oynamayacağım hocanın kararı" diye konuştu. 

"En çok hangi kaleciye gol atmak istiyorsun?" sorusuna Aboubakar, "Buna cevap vermeyeceğim. Kendiniz göreceksiniz" yanıtını vermekle yetindi. 

Yeni dönemiyle ilgili olarak da golcü oyuncu şu açıklamayı yaptı;

"Beşiktaş'ta geçirdiğim günlerde hep mutluydum. Elde ettiğimiz başarıları hiç unutmadım. Bana gösterilen sevgiye karşılık vermek için elimden geleni yapacağım. Buradaki başarılarımı unutmuyorum. Çok güzel zamanlar geçirdik. Yine kupalar kazanmak için, bana gösterilen sevgiye teşekkür etmek için elimden geleni yapacağım. Neler yapacağımı göreceksiniz"

Ronaldo'nun El Nassr'a kendisinin Beşiktaş'a gelişiyle ilgili olarak Aboubakar; "Futbol değişken bir oyun. Herkes hak ettiği yere gidiyor. Ben de buradayım. Başarılar ve kupalar için buraya geldim" dedi. 

Gelmeden önce Beşiktaş'ın son 2 maçını izlediğini dile getiren Vincent Aboubakar, "Bence çok iyi bir takımımız var. İnanmalıyız. Her şeyin başı kendimize inanıp güvenmemiz. Yapmamız gereken kalitemizi göstermek ve odaklanmak. İnandığınız sürece her şey mümkün. Yetenekli bir takımız" övgüsünde bulundu. 

Beşiktaş'ı tekrar tercih etmesinin ana sebebi sorusuna Aboubakar, "Beşiktaş'tan ayrılık sürecini anlattım. Kalbim açık ve geri dönebilecek şekilde ayrılmıştım. Başka takımlardan da teklifler oldu. Burayı tanıyorum. Buraya daha da katkı sağlayabileceğim için buraya geldim" yanıtını verdi.