Copa Amerika'da güne D grubu maçlarıyla devam edildi. Günün ilk maçında aynı puana sahip iki takım Şili ve Panama karşı karşıya geldi. Saat 03:00 da başlayan maç nefesleri kesti. 


Maçın ilk dakikalarına hızlı giren Şili oldu. İlk 5 dakikayı rakip sahada baskılı geçiren Şili,kontra atak sonrası şok bir gol yedi.Panama henüz maçın başında Miguel Camargo ile 1-0 öne geçti. Golden sonra çabuk toparlanan Şili baskısını kısa sürede hissettirdi ve yedikleri golden 10 dakika sonra karşılık vermeyi başardı. Eduardo Vargas kendi becerisiyle skoru 1-1 getirdi. İlk yarı tam bu skorla bitecek derken 43. dakikada Eduardo Vargas bir kez daha sahneye çıktı. Kendisinin ve takımının 2. golünü atan Vargas,Şili'yi soyunma odasına üstün götüren isim oldu.
İkinci yarıda ne senaryo nede roller değişti. Devreye Şili baskılı,Panama ise kontra atak kovalayarak başladı. İlk yarı 3 net pozisyonda Panama kalecisine Penedo'ya takılan Alexis Sanchez,50. dakikada muazzam bir golle hem Penedo'yu avladı hemde takımını rahatlatan golü attı. Golden sonra tempoda düşüşler olsada,tempoyu yükselten gol Şili kalecisi Bravo'nun büyük hatasıyla Molinar'dan geldi. Panama bu golle azda olsa umutlandı. 
Fakat bugünün senaryosu iki futbolcu tarafından çoktan yazılmıştı.Eduardo Vargas perdeyi açacak,Alexis Sanchez kapatacaktı. Nitekim öylede oldu.Şili 89. dakikada Alexis Sanchez'in golüyle skoru 4-2 ' ye getirdi . Puanını 6'ya çıkaran Şili çeyrek finale yükseldi. Panama ise 3 puanda kalarak turnuvaya veda etti.

SPORUNDİBİ.COM