Acun Ilıcalı katıldığı YouTube programında futbol gündemi ve Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarda bulundu.

lıcalı, sahibi olduğu İngiltere Championship ekibi Hull City’ye Fenerbahçe’den transfer ettiği Ozan Tufan ve Allahyar Sayyadmanesh'le ilgili dğerlendirmeler yaparken, iki futbolcu için ödenen bonservis bedellerini de söyledi. Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'ye gelmesinde katkı sağladığı ve kulüpte kadro dışı bırakılan Mesut Özil ile ilgili de konuştu.

Ilıcalı ayrıca, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Aziz Yıldırım'dan enkaz devraldığını söyledi.

Acun Ilıcalı’nın Sansürsüz Futbol isimli YouTube kanalında yaptığı açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Hull City’de bu seneki kadromuz ilk 6 için aday olacak. Benim Ozan Tufan’dan beklentim çok büyük. Ozan Tufan için 3 milyon euro bonservis bedeli ödedik. Ozan Tufan çok yetenekli ve karakterli oyuncu. Ozan Tufan’dan Fatih Terim, Sergen Yalçın ve Emre Belözoğlu vazgeçmedi, bu benim için yeterli. Milli Takım’ı gururlandırmış”

ALLAHYAR TRANSFERİ: ALİ KOÇ’A GÜZEL BİR TEKLİFLE GELDİM

“Ali Koç, Allahyar'ı çok zor şartlarda Fenerbahçe’ye kazandırdı. Kolay bir oyuncu değil. Fakat teknik kadro sıcak bakmıyordu. Bu da futbolun parçası. Lukaku gitti Chelsea’de oynayamadı. Allahyar için güzel bir teklifle geldim. Yüzde 50-50 olalım. Allahyar bizde patlama yaparsa Fenerbahçe para kazansın. Yarın öbür gün bunu nasıl kaçırdık demeyelim. Ribery’yi 20 senedir konuşuyoruz. Bizim aramızda koşturuyordu o çocuk. Galatasaray’a büyük kazanç sağlayabilirdi. Allahyar’ın bonservisinin yüzde 50’si için Fenerbahçe’ye 4.5 milyon euro ödedik.” acun mesut özil

“MESUT ÖZİL’LE İLGİLİ HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUZ”

“Çok büyük transferlerin tutmadığı ya da bir şekilde problem olduğu biliniyor. Ibrahimovic Barcelona’da oynayamadı. Maradona da oynayamadı. Hocada da aynı şey geçerli, futbolcuda da. Ibrahimovic hala Guardiola’ya sallıyor, Barcelona’ya sallamıyor. Mesut Özil ile ilgili büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bu hikaye böyle olmamalıydı. Mesut Özil’in teknik direktörlerle ilgili bariz problemi var gibi şeyler görüyorum. Buna katılmıyorum. Erol Hoca döneminde tek bir problem yok, Emre Hoca geliyor hiçbir problem yaşanmıyor. Bütün maçlarda Mesut Özil var, sıfır problem.”

“PEREIRA İÇİN HOCA DEĞİL DEMİŞTİM”

Vitor Pereira benim tasvip etmediğim bir hocaydı zaten. Beş sene önce bir röportajımda ‘hoca değil’ demişim zaten. Yıldızlarla ilgili tek sorunu Mesut Özil olsaydı Pereira’nın anlardım. Pereira’nın Van Persie olayı var. James Rodriguez’i oynatmıyor Porto’dan gönderiliyor. Nani’yle arası son derece kötü. İrfan Can’la da ciddi problem yaşıyor. Burada Mesut’a da ihale çıkarmayalım. Bazı şeylerin kabul edilmesi lazım.”

“ACI AMA GERÇEK”

“Mesut her konuda kusursuz demiyorum. Ama şöyle bir gerçek var. Acı ama gerçek. Mesut Fenerbahçe’de, Emre dönemini bırakalım, ondan sonraki senede çok da üç maç üst üste oynadı diyemezsin. Vallahi istatistiklere baksak oynamamış da olabilir. Galatasaray maçının kahramanı, Frankfurt deplasmanında mükemmel top oynadı. Hiç mi üç maç üst üste oynayamadı bu adam. İsmail Hoca bölümüyle ilgili konuşmak istemiyorum, Fenerbahçe’nin iç olayı. Frekansları tutmadı diyebiliriz. Bir dünya yıldızı geldi fakat o sebepten veya bu sebepten Fenerbahçe’ye istediğimiz faydayı sağlayamadı.”aziz yıldırım ali koç

"AZİZ YILDIRIM, ALİ KOÇ’A ENKAZ BIRAKTI"

“Fenerbahçe’de Ali Koç hikayesi başlayınca ciddi zorluklar başladı. Bunun 1 numaralı sebebinin Fenerbahçe’nin Ali Koç’tan önceki yönetiminin olduğunu düşünüyorum finansal olarak. Benim görüşüm, Fenerbahçe yönetimi Ali Koç’a maddi anlamda enkaz bıraktı. Rakamları ezbere bilmiyorum ama Win-Win kampanyasını yaptığımız dönemde aldığım bilgiler vardı. Bir baktım, korkunç bir borç var zaten.”