Adana Demirspor başkanı Murat Sancak'tan çarpıcı açıklamalar!

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak; çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak'tan çarpıcı açıklamalar!

Sabah gazetesinde bulunan habere göre;

- 26 yılın ardından gelen bir buluşma. Çıkmak mı zor? Düşmemek mi?
Adana Demirspor 1940'da demiryolu işçilerinin kurduğu bir kulüp. Süper Lig'de olduğu dönemlerde iyi işler de yapmış. Tabi düştükten sonra çıkmak da kolay olmuyor. Çoğu finallerden yarı finallerden dönmüş bir takım. 26 yıl boyunca hiç çıkamadı. Benim dönemimde de 2 sene 1 final oynadık, 1 yarı final oynadık biz de çıkamadık. 3.sene çıktık. Efsane geri döndü demek iddialı olur. Ben şampiyon olduğumuz gün İzmir'de söylemiştim. Önce bir kalıcı olmaya geldik. 26 yıl nasıl çıkamadıysak düşmemeyi de öğrenmemiz lazım.

Adana başkanı olma fikri nasıl oldu?

1996-2004 arası 8 yıl Adana'da yaşadım. Hedef Ecza Deposu'nu kurmaya gittim. Merkez de Adana'ydı. Sağ olsunlar o dönemden beri severler. Başkanlık için akıllarına geliyorum. Çalışma Bakanımız Jülide Sarıeroğlu vardı. Teklif etti. Ve ikna etti. Adana Demirspor Başkanı olmamın mimarı Sayın Jülide Sarıeroğlu'dur.

Murat Sancak sözlerini şöyle sürdürdü:

4-5 futbolcumuza hem yurt içinden hem yurtdışından teklifler vardı. Transfer zamanı çok şanslı olduk. Balotelli'ye bonservis ödemedik. Şu anda 6-7 milyon Euro bonservis verenler var. Diğer taraftan Assambalonga var. Herhalde bunu bırakmaya kalksak 2-3 milyon Euro'da ona da verirler. Samet Akaydın var biliyorsunuz. Tayyip Talha var yurtdışından bir kulüp ciddi şekilde istiyor. Benden oyuncu almak o kadar kolay değil. Bir yabancıya ederini veriyorsan, bu yerli diye vermiyorsan ben müdahale ederim öyle şeylere.

 Lige flaş transferler ile girdiniz. Bu transferlerin şu ana kadar karşılığını aldınız mı?
Transferlerde yüzde 50-60 başarı elde ettiğiniz zaman bu başarıdır. Biz yüzde 80 başarı sağladık. Yunus Akgün'ü Türk futboluna G.Saray değil, biz kazandırdık. Şimdi herhalde yurtdışından da teklifler gelir. G.Saray'ın ilk 11'inin değişmez oyuncusu olur. Ama inşallah bizde gösterdikleri iyi performansı oralarda da gösterirler. Yunus Akgün'ü ilk sene bedava verdiler para almadılar Ama ikinci sene palazlanınca kiralama parası aldılar. Şimdi herhalde istesek vermezler. G.Saray taraftarı çok zor bir taraftar. Bir iki hata yaptığı zaman oyuncusunu yollayabiliyor. Şimdi de mesajım onlara olsun, biraz sabırlı olsunlar.

Murat Sancak, konuşmasına şu ifaldelerle devam etti:

''Başakşehir maçında 1-0 öndeyken Gökhan İnler'in bir hatasıyla kaybettik. Futbolcular bir kulüpten alıyorsak o kulübe karşı forma giymesini doğru bulmuyorum. Etkileniyorlar. Yunus Akgün de G.Saray maçında ilk yarıda sahada yoktu. Devre arasında onu kendine getirmek için benim babacan tavrımı bilirler. Şöyle iki tane tokat attım, dedim ki 'Hayırdır Fatih Terim seni seyrediyor diye korkarak mı oynamıyorsun" dedim. "Çık adam gibi oyna. Senin paranı burası veriyor. Buradan ekmek yiyorsun" dedim. Ondan sonra çıktı 2 tane gol attı. Etkileniyorlar doğal olarak. Orada kötü niyet aramamak lazım. Volkan Şen'de de Erkan Zengin'de de bunu yaşadık.'' 

"Balotelli gündeme gelince o deli, sıkıntılı, başımıza iş almayalım dediler. Ama ben hallederim, delileri severim dedim. Bir dünya yıldızını, Türkiye'ye getirmek, hele hele Adana'ya getirmek çok önemli bir olaydı. Mario, Adana'yı görmeden İstanbul'da imza atı. Bu dünya yıldızı bir futbolcu için kolay iş değil. Önce İstanbul'a davet ettik. Oturduk detayları konuştuk. Balotelli'nin menajeri bizden transferin yüzde 20'sini istedi. Daha sonra Balotelli kendisi bize gelmek isteyince yüzde 10 menajerlik ücreti ödedik. O da 900 bin Euro. 3 milyon 600 bin Euro'dan 900 bin Euro vermiş olduk. Balotelli bizi sevdi saydı. Biz de onu sevdik, saydık. Şimdi Adana'da ikinci baharını yaşıyor. Balotelli öncesi Erkan Zengin, İsveç Milli Takımı'nda beraber oynadığı arkadaşı İbrahimovic'in bize transferi için görüştü. Ama olmadı..."

- Yıldızlar mutlular mı?

Futbolcuların şehirden ve takımdan mutsuz olanı görmedim. Ama oynamayan oyuncu mutsuz oluyor. Akintola, pahalı oyuncum. Hatayspor'a 1.1 milyon Euro bonservis verdim. Şimdi Yunus yer bulunca o da oynamak istiyor doğal olarak. Oyuncuya menajeri aracılığıyla orada oynayamıyorsan başka kulüp bulalım diye arıyorlar. Hatta o kulübün başkanını aradım ağzıma geleni söyledim. "Bir kulübü karıştırmaya kalkmayın. Kulüp nasıl karıştırılır gösteririm, tüm futbolcularınıza teklifte bulunurum dedim." Sözleşmeli bir oyuncuyu hiçbir kulüp arayamaz. Arkadan dolanıp 2 puan almaya müsaade etmem.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER