Montella: Zor bir maç olacak!

Adana Demirspor teknik adamı Montella idman öncesi gazetecilere açıklama yaptı.

Montella: Zor bir maç olacak!

Antrenman öncesi basın mensuplarına konuşan teknik direktör Montella, 4-0 galip geldikleri Gaziantep maçında takım olarak iyi bir performans gösterdiklerine vurgu yaptı.

Montella, maçın kritik anlarında şanslı olduklarını dile getirerek, "Bir İtalyan atasözü 'Şans cesaretlilerin yanındadır' der. Biz de cesaretli taraftık. İyi bir skorla maçı bitirdiğimiz için mutluyum." şeklinde konuştu.

Maçlarda buldukları pozisyon sayısına göre gol sayılarının az olduğuna dikkat çeken Montella, şöyle konuştu.

"Bazen 1-0 ya da 2-1 kazanmanız gereken maçlarda farkı bir karakter ortaya koymanız gerekir. Kaçırdığımız pozisyon sayısına baktığımızda gol sayımız daha fazla olabilirdi. Aldığımız kararlarda net olabilseydik, bugün başka rakamlardan söz ediyorduk. Türkiye'de spor camiası ve basın geçmişteki maçı konuşmayı daha çok seviyor. Benim alışkanlığım hep bir sonraki maçı konuşmaktır. Bir maç sona erdiğinde kafam hemen diğer maça geçiyor. Antalyaspor fiziksel olarak kaliteli bir takım. Bizim için zor bir maç olacak."

Sportif direktör Gökhan Göktürk'ün düğününde takım olarak bir aile fotoğrafı verdiklerinin dile getirilmesi üzerine Montella, "Ben bu ailenin bir parçası olduğum için mutluyum. Böyle bir düğünde aile fotoğrafı vermemiz, takımda rollerimiz ne olursa olsun bir aile olduğumuzu ve aynı hedef için yürüdüğümüzü gösterdi." değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: TRT SPOR 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER