Geçtğimiz sezon Adana Demirspor, Avrupa kuplarının kapısından dönmüştü. Verilen yanlış hakem kararları ile son haftalarda puanları tabi gereği ile resmen doğrandı. Geçen sezonu 55 puanla 9. sırada tamamlayan Adana Demirspor'a aleyhine verilen kararlar, mavi lacivertlileri avrupa kupalarından etti.

Bu sezonda Adana Demirspor'un aleyhine yapılanların devam ettiği adil sporverler tarafından görülüyor. Son oynanan Gaziantep FK  maçının ilk yarısında ceza alanı içinde Onyekuru pozisiyonu es geçildi.

Ayrıca Gaziantep FK maçında 2 VAR kontrolünün yapılması yaklaşık 10 - 12 dakikaya mahal oldu. Fakat mücadeleye ek süre olarak yalnızca 6 dakika ilave edildi. 

Maçın ardondan başkan Murat Sancak'ta tepki göstermişti. 

Başkan Sancak, "Su molası, sedye içeri alınması,10 futbolcu değişimi hariç duran maç dakikaları ekte,eyvallah bize figüranlığı biçenler er geç bu işin altında kalacak.ADALET her takıma lazım"  ifadesini kullanmıştı.

Adana Demirspor'un aleyhine verilen kararlar ya dört büyüklerden herhangi birine yapılsaydı,?  Kıyamet kopar mıydı? Kopmaz mıydı? Peki neden Adana Demirspor...?

Futbol sahada oynanmalı ve sahada kalmalı. Bir takım emek veriyor, çaba sarf ediyor. Taraftarlar, geldiğinde maça gitmek için bütçelerini kısıtlıyorlar, sırf gönül verdiği takım, daha da yükselsin, kedini yalnız hissetmesin diye.. Sonuç yenilen haklar..