Trendyol Süper Lig ekipleri, tescil döneminin sona ermesine kısa süre kala hamlelerine devam ediyor. Avrupa'da oynayacak takımlar her ne kadar listelerini verseler de ligde forma giyebilecek isimleri kadrolarına katma çalışmalarını sürdürüyor. Sadece Türkiye'de mücadele verecek Trabzonspor'un yanı sıra aldığı yıldızlarla adından söz ettiren Galatasaray'ın listesinde bulunan yıldız isim ise takımıyla sözleşme imzaladı.

Yedek kalabilirdi

Galatasaray'ın bu sezon son olarak Tanguy Ndombele ile güçlendirdiği orta saha rotasyonunda Lucas Torreira'nın yanı sıra Sergio Oliveira, Dries Mertens gibi önemi futbolcular bulunuyor. Berkan'ın kiralanması sonrasında bu bölgeye Türk vatandaşı olan bir isim bakan yönetim, Berkay Özcan ve Salih Özcan'ı gündemine almıştı. Ancak beklenen olmadı. Özellikle Berkay'ın bu rotasyonda yedek kalma ihtimali yüksek görülüyordu.

Trabzonspor'un ihtiyacı vardı

Oyunun merkezini yönetebilecek ve takıma yön verebilecek bir isim arayan Trabzonspor'da da gurbetçi futbolcu gündeme geldi. Hatta adı Edin Vişça ile takasta geçen Berkay için kulübü Başakşehir tüm yolları kapattı. Geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Başkan Göksel Gümüşdağ, 25 oyuncuyla sözleşme imzalayacaklarını ifade etmişti. Bugün ise 4 senelik yeni kontrat yapıldığı duyuruldu.