Sırbistan'da Kızıl Yıldız takımında oynayan 32 yaşındaki Gabonlu futbolcu Guelor Kanga'ya yöneltilen suçlamalar ağızları açık bıraktı. Kayıtlara göre Kanga annesinin ölümünden 4 yıl doğmuş! Dahası oyuncunun forması giydiği ülkesi ve adı da başka çıktı...

Sırbistan takımı Kızılyıldız forması giyen 32 yaşındaki Gabonlu orta saha oyuncusu Guelor Kanga'nın yaşı, adı ve hatta ülkesi ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. 

Gabonlu olduğu bilinen orta saha oyuncusu Guelor Kanga hakkında çıkan iddialarla ilgili soruşturma başlatıldı. 

ANNESİ ÖLDÜKTEN 4 YIL SONRA DOĞMUŞ!

Altay Bayındır, Fenerbahçe’den Ayrılıyor! Milli Kalecinin Yeni Takımı… Altay Bayındır, Fenerbahçe’den Ayrılıyor! Milli Kalecinin Yeni Takımı…

Afrika Futbol Federasyonu çıkan iddialar üzerine disiplin komitesini topladı. Çünkü ortaya çıkan bilgiler oldukça ilginç. 1990 doğumlu olarak bilinen oyuncunun annesi kayıtlara göre 1986 yılında vefat etmiş. Bu durumda oyuncu en iyi ihtimalle şu anda 36 yaşında. 

Gabon-telegraph-Guelor-Kanga-2

GABONLUYDU KONGOLU ÇIKTI!

Gabonlu olarak bilinen ve şimdiye kadar 63 kez Gabon Milli Takımı'nın formasını diyen oyuncunun aslında Demokratik Kongolu olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Guelor Kanga olarak bilinen futbolcunun gerçek isminin de Kiaku Kiaku Kianga olduğu anlaşıldı.

5f129694d3806c19d4a2a6e1

KARİYERİNDE 9 KUPASI VAR ​​​​​​​

Guelor Kanga kariyeri boyunca toplam 9 kupa kazandı. Rostov ile Rusya Kupası'nı, Sparta Prag ile Çekya Kupası'nı kazanan oyuncu; son takımı Kızılyıldız'la da 4 Sırbistan Ligi, 3 Sırbistan Kupası kazandı.

TRABZONSPOR'UN GRUBUNDA DİKKAT ÇEKTİ

UEFA Avrupa Ligi'nde Trabzonspor'un da yer aldığı H Grubu'nda bulunan Kızılyıldız'ın formasıyla 6 maçta da oynayan Kanga, 3 gol ve 1 asistlik performansıyla grup aşmasında dikkati çekmişti.