Mnceki gün takımın Antalya’daki kampına gelen Başkan Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Şenol Güneş ile transfer üzerine bir göreşme gerçekleştirdi.

Fanatik Gazetesinin Özel Haberine Göre;

Başkan, transfer isteğinde olan Güneş’e, "Öncelikli olarak katkı vermeyi düşünmediğiniz isimleri netleştirin. Biz de ona göre çalışma içine girelim" ifadesini kullandı.

Şenol Güneş, öncelikli olarak her iki bek ve stopere takviye isteiğini bildirdi. Koşullara göre her iki kanat bölgesinde de oynayabilme yeteneğine sahip futbolcu istediğini de iletti.

Deneyimli çalıştırcı, “Rakiplerimiz ile yarışta kalıp şampiyon olmak istiyorsak nokta atışı transferler yapmalıyız. Bazı bölgelere yığılma var. Bazı bölgelerde alternatif yok. Bunu alttan gelen gençlere şans verip tolere etmek istesek de ne derece başarılı olur kestirmek zor. Tecrübe, güç büyük takımlar için önem arz ediyor. Ben sayılara ve isimlere takılmam ama ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Başkan Çebi ise yapılacak transferlerin gidecek oyuncuların durumuna göre belirleneceğini ifade ederken, en az 3 oyuncunun kadroya katılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Başkan Çebi, son olarak, “Şampiyonluk bekliyorum. Bunun için yönetim olarak gerekeni yapacağız. Sadece bizim yapmamız ile olmaz. Teknik ekip, futbolcular saha dışında tüm camia birlik içindi üstene düşeni yerine getirmemiz gerekiyor” ifadesni kullanırken diğer taraftan Şenol Güneş'in; Montero, Masuaku, Emrecan ve Welinton'u takım planında düşünmediği ifade edildi.