Beşiktaş’ın 2023 senesi 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Ahmet Nur Çebi yapılan açıklamalar yaptı.

"Depremden üç gün sonra TFF Başkanı, Kulüpler Birliği’nde toplantı yaparak puan sistemiyle ilgili iki öneride bulundu. Sıcak olduğu sistemin Beşiktaş’ın zararına olduğunu biliyordum. Bana sorulan bir soru üzerine bu konuda cevap verdim. Depremzedelere yardımcı olmak için en koşturan insanlardan biri olduğumu söylemek durumundayım. Bunu hak etmedim. O gün zamanı değildi diye açıklama yapanlara soruyorum ne zamandı? Federasyon maçları otuz gün ertelemiş, bu konuyu maçlardan hemen önce gündeme getirmesi gerekirken depremden üç gün sonra gündeme getirmişse ben ne yapmalıydım? Orada yapılan bir yanlış yok. Fenerbahçe ve Galatasaraylılarla Beşiktaş muhalifleri trol hesaplarla saldırıya geçti ve federasyonun eli rahatladı. Biz beş puan istemedik, adaletten bahsettik. Bizim savunduğumuz şey kabul görseydi rakiplerimiz susar mıydı? TFF’nin öyle bir zamanda böyle bir şeyi gündeme getirmesi benim sorulan soru üzerine açıklama yapmamı gerektirdi"

"Hakemlerle ilgili gereken her şeyi yapıyoruz. Kokuşmuş düzenle başa çıkmakta zorlanıyorum. Hakemlerin gitmesi konusunda tavrımı hiç değiştirmedim. Biz o gün ne dediysek şimdi de arkasında duruyoruz. Sonuçlara göre fikir değiştirmedik. Biz şerefli bir kulübüz. Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum" 

"2017-18 sezonunda 9 milyon dolar harcanarak dördüncü olundu. 2020-21 sezonunda 1 milyon dolarla 5'inci olduk. Aradaki 8 milyon dolar 160 milyon liradır. Bu paranın beş yıllık faizi 300 milyon lira. Bir sezon dördüncü olmanın maliyeti bu para. Bu hatayı yapmayayım dedim. Biz bu işi böyle sürdürürsek hem çocukları yetiştiririz hem de az maliyetle iyi dereceler almayı sağlarız diye düşündük. Sonradan bir şey gördük. Futbol takımlarının olmadığı illerde basket takımlarına daha fazla bütçe ayrıldığını fark ettik. Size söz veriyorum, sezon bittiğinde üzülmemiş olacaksınız. Telafisi yapılmış durumda, istediğimiz sonuçlara geleceğiz"