Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, TRT Spor'a konuk oldu.

3 HAFTA ÖNCE AÇIKLANMASI GEREKSİZDİ

Depremden 3 gün sonra bu toplantıda bir kaç alternatif üzerinde duruldu. Ama ağırlıklı olarak depremden zarar gören 2 takımın mücadeleye devam edemeyeceği yaklaşımı vardı hepimiz kabul ettik. Hepimiz o kulüplerin yanlarında olacağımızı belirttik. TFF'nin aldığı kararı açıklaması için çok erkendi. 3 hafta önce açıklanması gereksizdi. Adaletten uzak olduğunu iddia ettiğimiz bu kararı yeniden gündeme getirdik. TFF ortaya atılan 2-3 görüşten bir tanesini benimsediğini ifade ederek açıklamasını yaptı. Maalesef çok erkendi, 25 gün sonra da yapabilirdi.

TFF'NİN ALDIĞI BU KARAR DOĞRUYMUŞ ALGISI YARATILDI

TFF açıklamayı erken yaptı, gereksizdi gündem oldu biz yanlış anlaşılarak gündem olduk. O gün biz bunun adaletli olmadığını ifade ettik. Rakiplerimizin menfaatine olacak şekilde yönetildi. Rakiplerimiz bu konuda iyi iş başardı. Beşiktaş'ta muhalefette olan arkadaşlarımızın sosyal medya ayakları da katıldı. O andaki durumu anlayamayan, duygusal olan Beşiktaşlı kardeşlerimiz de vardı. Hepimiz duygusalızdır, ben çok iyi anlıyorum. Onlar da yanlış oldu şeklinde onlara katıldı. O anda da sanki TFF'nin aldığı bu karar doğruymuş algısı yaratıldı. O zamanlar konuşmayanların konuşmama sebebi, işlerine geldiği içindi. Şu an kendi işlerine gelmeyen bir durum olduğu takdirde konuşmaya başlanacaktır. Sonuç itibarıyla adaletten uzak olduğunu iddia ettiğimiz bu kararın, o günkü sıcak atmosferden etkilenilerek alelacele alınmış olabileceğini kendimize göre gerekli enstrümanlarla gündeme getirmeye başladık lig başladıktan sonra. Bunu ortaya koymakta fayda var. O gün işlerine gelen karar uygulandığı için hiç konuşmuyormuş gibi davranarak, sosyal medya vasıtasıyla birçok insanın duygusuna dokunarak Beşiktaş'ın, diğer birçok kulübün adaletli bulduğu bu sistemi desteklemiş oldular.

ADALETTEN BAHSEDİYORSANIZ  O ZAMAN HADİ GİDİN İÇ SAHA MAÇINIZI DEPLASMANDA OYNAYIN

Kararın devam etmesini isteyen 4 kulüp, puan tablosuna baktıklarında işlerine geldiği için yürüyen sistemi desteklediklerini açıkça ifade etti. Biz bu uygulamanın adaletli olmadığını söyledik. Kulüpler Birliği'nin de bir karar alma yetkisi yok. Sadece durumu TFF'ye iletecek. Biz bu konuda sonuna kadar gideceğiz. Ligin bu şekilde adil olacağını düşünmüyorum. Şampiyonluğun bu kadar ince çizgilerle belirlendiği bir oyundan bahsediyoruz. Ben 19 deplasmana gideceğim, sen 17 deplasmana gideceksin. Bu olmaz. Adaletten bahsediyorsanız o zaman hadi gidin iç saha maçınızı deplasmanda oynayın. TFF diyor ki: 'UEFA, 31 Mart'a kadar herhangi bir kulübe bonservis borcunuz olmadığını, futbolculara ve çalışanlara borcunuz olmadığını ve vergi borcunuzun olmadığının evraklarını istiyor.' TFF, UEFA'nın bu isteğini bize şart olarak koyuyor da 'herhangi bir takım ne olursa olsun ligden çekildiği takdirde oynadığı bütün maçlar yok hükmünde sayılır' kuralını neden yok hükmünde sayıyor?

BU SİSTEM MESELESİ

Hakemleri değerlendirmekten yoruldum, çok da sağlıklı olmadığını gördüm. Bu sistem meselesi. Ben artık Halil Umut Meler ve Mete Kalkavan'la yürümek istemiyorum! Bırakın yenileri gelsin, beyaz bir sayfa açmadığımız takdirde Türk futboluna katkı veremeyecekler.