Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, nesine.com ile yapılan sponsorluk lansmanında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Başkan Nur Çebi, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, "Galatasaray'ın 2.7 milyar liralık borcununu temizlemek istiyoruz. Bankalar Birliği'nin yapılandırma anlaşmasından çıkacağız" açıklamasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. 

Ahmet Nur Çebi, "Dursun Özbek'e katılıyorum. Ama tatlı cadı gibi burnunuzu oynatarak olmuyor. Ben taraftarımıza yalan söylemedim. Popülizm olsun diye konuşmayacağım. Hedef doğru ama söylemeyle bu iş olmuyor" dedi. 

"KONUŞMAKLA OLMUYOR"

Sözlerine devam eden Çebi, "Peynir gemisi maalesef lafla yürümüyor. Yapılması lazım ama sağlıklı ve uzun zamanda yapmak gerek. Bankaların bize verdiği destekler için hem bankalara, bakanlara, Cumhurbaşkanımıza her zaman teşekkür ettik. Zor günlerde bankalar sayesinde ayakta kaldık. Onlara yük olmamak gerek. Önce evimizin önünü temizleyeceğiz. Hedef doğru ama yol kısa değil" ifadesini kullandı.

BAŞKA TRANSFER YAPILACAK MI? 

Transfer konusunda da açıklamalarda bulunan Çebi, Cumartesi günü oynayacakları hazırlık maçının ardından duruma göre bakacaklarını söyledi. Çebi, "Bir çok alternatifi değerlendiriyoruz. Genç çocuklarımızın hakları yenmesin diye temkinli davranıyoruz. Her transfer tutmayabiliyor ama her genç futbolcumuz mutlaka bu takımın bir parçası oluyor. Transferlerin hemen hemen sonuna geldik. Hocamız ve Sportif Direktörümüzün erken göreve başlaması nedeniyle çok yol aldık. Dersimize iyi çalıştık. Belki 1-2 transfer daha gerekecek" diye konuştu.  

SERDAR SAATÇI AFFEDİLDİ Mİ? 

Beşiktaş'ın Viktoria Plzen ile oynanan hazırlık maçında oyundan alındıktan sonraki davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan genç oyuncu Serdar Saatçı'nın durumuyla ilgili konuşan Çebi, "Serdar Saatçı, genç bir kardeşimiz. Altyapıya da ne kadar önem verdiğimi biliyorsunuz. Ne yaparsanız yapın hiç anlamayanlar var. Serdar Saatçı yaşamış olduğu olayın sonuçlarını iyi değerlendirdi. Geldi, sarıldı, öpüştük. Şimdilik yolumuza devam ediyoruz. Bu olayların bir daha yaşanmayacağını ümit ediyorum. Böyle bir olay yaşandı, bitti" sözleriyle genç oyuncunun affedildiğini açıkladı. 

"RIDVAN'I GÖNDERMEK İSTEMEDİM"

Glasgow Rangers'a transfer olan Rıdvan Yılmaz'ı göndermek istemediğini söyleyen Beşiktaş Başkanı Çebi, "Futbolcunun değerini kafanızda istediğinizi yazarak çizerek, hayallerle gerçekleştiremezsiniz. O afaki bir durum.   Rıdvan Yılmaz'ın değeri gönlümde bulmadı. Ayrılmasını istemedim. İş zaten çok uzadı. Tamamıyle kendisinin buradan ayrılmasını istemememden kaynaklandı. Orada verilen bedele bakmıyorum.  Rıdvan'ın bizimle yola devam etmesini çok istememe rağmen, kendisi bana 'Gitmek istiyorum başkanım, hayallerim var, önümü tıkamayın' dedi. Hepimizin evladı var. Hem gitmesine kıyamadım hem de gitmesine hayır demeye kıyamadım. İstemeyerek yolunu açtık" açıklamasını yaptı.