Beşiktaş ve TÜPRAŞ ile stadyum isim sponsorluğu arasında yapılacak anlaşma için imza töreni gerçekleştirildi.

3 seneliğine yapılan anlaşmaya göre siyah-beyazlıların stadının ismi Tüpraş Stadyumu olarak geçecek.

Açıklamalarda bulunan Başkan Çebi, "Play-off kulüplerin ortak alacağı bir karar. Eğer böyle bir sonuç olursa biz onay veririz. Bizce bir sakıncası yok. Bu sezon da olursa destek veririm. Destek veririz. Top oynamaktan, mücadele etmekten kaçmak gereksiz. Bunu destekleyici oluruz." diye konuştu.

 "Beşiktaş tarihinin en yüksek stadyum isim sponsorluğu anlaşması için buluştuk bugün. Bir süreç oldu ama sonu istediğimiz gibi sonuçlandı. Tüpraş ailesine, onursal başkanımız Rahmi Koç'a va Koç ailesine teşekkür ediyorum. Diğer kurumlarla yaptığımız görüşmelerde bizlere gösterdikleri saygı ve sevgiye teşekkür ediyorum."

 "Ekonomimizi düzgün yüretemezseniz harcamalarınızda derli toplu olmayı başarı olmazsanız sportif başarılar geçici olur. Zaman içerisinde Beşiktaş'ın bu işlerden çok daha faydalandığını göreceksiniz. Dünkü maç çok tatsız bir maçtı. Camia, taraftar ve takım üzüldü. 120 yıllık kulübüz. Neler yaşandı. Takımımız çok güçlü. Her maç skorunun sonunda alkış veya eleştiri doğru değil. Birlik ve beraberlik içinde olalım. Yaşananı bir kaza olarak kabul edip önümüze bakalım. Bizler bir aileyiz. İyi günde kötü günde beraber olduğumuzu herkese göstermek zorundayız." 

Adana Demirspor karşılaşmasından sonra Şenol Güneş ve Salih Uçan arasında yaşanan olaya dair ise Çebi şu sözleri dile getirdi:

 "Maç bitmiş. Kaybetmek acı verici bir şeydir. Şenol Güneş ve Salih Uçan arasındaki baba-oğul ilişkisi bilinse, bu hareketin art niyetli olmadığı anlaşılırdı. O görüntü olmasa daha iyiydi ama itmek olarak bakmayın. Herkes gergin, bir an önce oyuncuyu soyunma odasına göndermek istedi.Tasvip etmediğim bir olay olsa da art niyetli olmadığına eminim. Onlar kendi aralarında hallederler. İkisi arasında saygı ve sevgiyi bilseniz o hareketin ne anlama geldiğini bilirdiniz."