Başkan Ahmet Nur Çebi, BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde düzenlenen 2023 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuştu.

Parlak bir durum yok

"Mali durumda çok parlak bir durum yok ancak inanın diğerlerinden daha iyi durumda olduğumuzu size söyleyebilirim. Mümkün olduğu kadar hayatta kalmak ve faaliyetlerimizi sürdürmek önceliğimiz oldu. Geldiğimiz süre içinde, zor şartlarda kupalar aldık. Pandeminin etkisinin kulübe maliyeti 30 milyon euro oldu. Artan kur 18 milyon euro, devletimizin artırdığı ekstra vergi yükü 25 milyon euro oldu. Ayrıca 4-5 tane hocamızın da verim alamadığı kadro dışı oyuncularımız vardı, 31 milyon euro kaybettirdi. Yayın hakları da 3.5 yıl içinde 40 milyon aşağı indi. Yani, 144 milyon euro elimizde olmayan nedenlerle kulübümüze giremedi."

Talisca'yi istedik, kulübü bırakmadı

 "Talisca'yı almak istedik ama kulübü bırakmadı. Ramos'u, Beşiktaş'a kazandırmak istedik ama maalesef teklifimizin çevresinde bile dolaşmayan bir oyuncuydu. Serhan kardeşim de bu transferi çok istedi ama olmadı. Kendisiyle aramızda hiçbir sorun yok."

Konu Beşiktaş ise gerisi teferattır 

"Olağanüstü seçim isteyenler var. Beşiktaş'ın başkan adaylarının çok olmasının önemli olduğunu söyledim. Bugün de aynı fikirdeyim. Beşiktaş'a aday olacak adaylarla ilgili zarar verecek bir şey yapmamam gerektiğini biliyorum. Çünkü yarın başkanım diye hitap edeceğimi biliyorum. Seçim gerekiyorsa konuşuruz. Gerekirse de seçim için konuşuruz. Konu Beşiktaş ise gerisi teferruattır. Lütfen birlik ve beraberliği sağlayalım. Gereken değerlendirmeyi yaparız. Bundan kaçmayacağımı da söylüyorum."