Gençlerbirliği ile yapılan pazarlıkların ardından kalan yüzdesi de alınan Arda Güler'in bonservisi 20 milyon euro olarak belirlenmişti. Sarı lacivertliler başkent ekibine de bir sonraki transferden yüzde 15'lik pay verecek. Genç oyuncu için daha önce Ahmetcan Kaplan'ı alan Ajax'ın devreye girdiği öğrenildi.9.5 milyon euro ödenmişti

Hollanda devi Ajax, sezon başında Trabzonspor'dan Ahmetcan Kaplan'ı kadrosuna katmış ve KAP'a 9.5 milyon euro ödeneceği açıklanmıştı. Ayrıca sonraki satıştan pay konusunda da anlaşma sağlanmıştı. Ancak genç futbolcu yaşadığı sakatlıklardan dolayı Amsterdam temsilcisinde oynayamadı.


ahmetcan kaplan


 

Operasyon başarılı geçti

Henüz Ajax'la resmi karşılaşmaya çıkamayan Ahmetcan Kaplan'dan bugün kötü haber geldi. Ajax, genç oyuncumuzun antrenman esnasında sol dizinden ciddi bir sakatlık yaşadığını duyurdu. Yıldız oyuncunun başarılı bir operasyon geçirdiği de not düşüldü. Başarılı futbolcunun sahalardan ne kadar uzak kalacağının belirsiz olduğu kaydedilirken, Hollanda ekibinin sosyal medya hesabından, 'Geçmiş olsun Ahmetcan Kaplan' mesajı paylaşıldı.


arda güler


 

Ali Koç ile görüşüldü

Fenerbahçe'nin 17 yaşındaki yıldızı Arda Güler için Hollanda devi Ajax çok ciddi bir şekilde harekete geçmiş durumda. Ajax'lı kurmayların Arda Güler'in ailesi ile birlikte Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'la da temasa geçtiği öğrenildi.

Adeta dört bir yandan Arda'yı ablukaya alan Ajax'ın temaslarının hızlandıracağı öğrenilirken, yıldız oyuncunun da gelişimini daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için Hollanda kulübüne sıcak baktığı ifade ediliyor.