Geçen sezonu şampiyon tamamlayan Trabzonspor, yaz transfer döneminde 14 oyuncuyu kadrosuna katmıştı. Takıma gelenler arasında Ajax'tan kiralanan ve Stefano Denswil'in de yakın arkadaşı olan Naci Ünüvar da vardı. Jong Ajax'ta gösterdiği perfornansla birçok takımın ilgi göstermesine rağmen Hollandalı stoper için bordo mavilileri kabul eden genç oyuncu şu ana kadar fazla süre bulamadı. Ajax'ın devre arasında yönetimle görüşmesi bekleniyor.


Ajax'tan kiralandı

Geleceğin en önemli yetenekleirnden biri olarak gözüken Naci Ünüvar'ı Ajax'tan kiralayan Trabzonspor KAP'a; "Profesyonel futbolcu Naci Ünüvar ile 1 (Bir) yıllık anlaşma sağlanmıştır. Yapılan anlaşmaya göre futbolcuya; 2022-2023 futbol sezonu için 7.280.000.-TL garanti ücret ödenecektir. Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcuya ödenecek brüt ücret tutarının %5'i oranında ödeme yapılacaktır." açıklamasında bulunmuştu.
 

naci ünüvar

 

Forma şansı bulamadı

Bordo mavililerin bu sezon yaptığı yüksek bonservisli oyuncuların varlığı bir yana özellikle 10 numarada oluşan yığılma nedeniyle Naci Ünüvar süre alamadı. Trezeguet'in sol tarafta tercih edilmesi ve forvet arakasında Bakasetas, Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Ömür ve Enis Bardhi gibi isimlerin bulunması genç futbolcunun geri plana itilmesine neden oldu. Bu sezon da sadece 70 dakika sahada kaldı. Antalyaspor maçında asist yapmayı başardı.
 

naci ünüvar trabzonspor
 

Dünya Kupası beklendi

Teknik Direkötr Abdullah Avcı'nın her fırsatta vurguladığı kasım ayının gelmesi sonrasında gözler Dünya Kupası için verilen araya çevrildi. Özellikle Lahtimi ve Naci üzerinde yapılan eleştirilere yanıt veren Teknik Direktör Abdullah Avcı; "Arada daha önce şans veremediğimiz isimleri de deneme ve onları takıma daha da adapte edeceğimiz bir etap hazırladık. Onlara daha da fazla şans vereceğiiz" ifadelerini kullanmıştı.


Ajax kapıyı çalabilir

16 yaş ve 223 günle Ajax tarihinin gol atan en genç oyuncu unvanını elinde bulunduran Naci Ünüvar'ın takımdaki geleceği de belirsizleşme aşamasında. Dünya Kupası'ndan sonra eğer bugüne kadar oluşan tablo değişmezse futbolcusunun aldığı süreden şu an memnun olmadığı bilinen Amsterdam ekibinde Gery Hamstra'nın bordo mavililer ile görüşmesi bekleniyor.