Al Ahly, Muleka için 4 milyon euro teklif verirken Beşiktaş bu teklifi geri çevirmişti. Al Ahly teklif ile Beşiktaş'ın kapısını çalacak.

Beşiktaş'a fırsat transferi! Beşiktaş'a fırsat transferi!

Kasımpaşa'daki performansının ardından Beşiktaş’ın sezon başında Standard Liege'den 3.35 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Jackson Muleka, lige iyi bir başlangıç yapmış fakat sonrasında performansını devam ettirememiş ve düşüş yaşamıştı. Bundan ötürü eleştiri odağı olan forvet oyuncusu son olarak Al Ahly takımı talip olmuştu. Muleka için 4 milyon Euro’luk bir teklif öneren Al Ahly, olumsuz geri dönüş almasına karşılık geri adım atmadı.

Pazarlıklar sırasında 7 milyon Euro bonservis ücreti isteyen kara kartal ile görüşmelerini devam ettiren Al Ahly’nin yeni bir teklifle Beşiktaş’ın bir kere daha kapısını çalmaya hazırlandığı ifade edildi. Rakamın bu defa 5,5 milyon Euro civarlarında olacağı kaydedilirken Vincent Aboubakar transferiyle fovet hattını güçlendiren ve yeni bir hcüum oyuncusu daha transfer etmeyi amaçlayan Beşiktaş’ın bu teklife olumlu dönüş yapacağı ifade edildi.