Alanyaspor resmi sitesinde yapılan açıklamada

'Kulübümüz, Fas asıllı Fransız santrafor 27 yaşındaki geçen sezon Fransa'nın Caen takımında forma giyen santrafor Yacine Bammou ile satın alma opsiyonuyla 1 yıllık kiralık sözleşme imzaladı. Geçen sezon Caen forması giyen Bammou, kendisini renklerimize bağlayan imzayı tesislerimizde attı.' denildi

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, Bammou'nun santrafor olduğunu ancak 10 numara mevkiinde de görev yapabilen çok yönlü bir oyuncu olduğunu söyledi. Kendisini takıma faydalı olacağına inandıkları için transfer ettiklerini belirten Çavuşoğlu, "Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Fransa'dan Yacine Bammou'yu satın alma opsiyonuyla birlikte bir yıllığına kiralık transfer ettik. Hem santrafor, hem de santrafor arkasında oynayabiliyor. Bize katkı sağlayabileceği için hu transferi gerçekleştirdik. Kendisine 'Hoş geldin' diyoruz. İnşallah burada da iyi bir performans sergiler" dedi. 

Yacine Bammou ise, "Gerçekten çok mutluyum. Alanyaspor gibi çok değerli bir kulübe geldim. Kulüpten içeri girdiğimden beri pozitif bir enerji aldım. Burada gerçekten bir aile ortamı var. Herkes birbirine çok saygılı. Burada kariyerim için yeni bir sayfa, yeni bir mücadele başladı. Umarım başarılı olurum. Başarın bir parçası olurum ve başarıya bir katkı sağlarım. Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Transferde emeği büyük. Ayrıca taraftarlarımıza da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bizi desteklesinler ve yalnız bırakmasınlar. Kim oynarsa oynasın, takım için elimden gelenin en iyisini vereceğim" diye konuştu. 

Bammou, Caen formasıyla çıktığı 21 maçta 4 kez fileleri havalandırdı.