banner197

Hasan Çavuşoğlu'ndan suç duyurusu!

Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu: "Şahsım ve kulübüm adına suç duyurusunda bulundum"

Hasan Çavuşoğlu'ndan suç duyurusu!

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, İmitasyon Alanyaspor forması yaptırıp dağıttığı iddia edilen Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'i telefonla arayarak uyarmak istediğini ancak Demir'in kendisine hakaret ettiğini belirterek, "Şahsım ve kulübüm adına suç duyurusunda bulundum. Avukatlarımız hakkımızı savunmak için çalışma başlattı" dedi.

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İlk olarak Göztepe maçını değerlendiren Çavuşoğlu, maçta birçok pozisyonu değerlendiremediklerini belirterek, "Hakem hataları olabilir ama biz de yakaladığımız fırsatları değerlendirebilseydik daha iyi olacaktı. Maçın ilk dakikalarında Djalma'nın bekletmeden vuruşunda kaleci Beto topu ayaklarıyla çıkardı. Onun peşinde de yine pozisyonlarımız vardı. Neticesinde rakip her geldiği pozisyonu değerlendirdi. Son zamanlarda denildiği gibi hakem hataları çok fazlaca gündeme geliyor. Ulusal basındaki yorumcuları dinliyoruz ve pozisyonları tekrar tekrar izlediğimizde hakem hatalarını daha net görme şansımız oluyor. Orada görülen bir penaltının olduğunu ve 89'uncu dakikada yediğimiz golün faul olduğunu zaten herkes söyledi. Bu hataları asgariye indirmek için VAR sistemi uygulandı ama tabii VAR sistemini 'var' edersen VAR, sistemi 'yok' edersen 'yok' sistemi haline dönmeye başlar. Son zamanlarda bütün kulüp başkanları bununla alakalı daha sert açıklamalarda yapıyor. Biz sert açıklamalarda hiçbir zaman bulunmadık. Gerçekten hakem hataları VAR sistemi olmasına rağmen müsabakalara damgasını vurmaya başladı. İnşallah bundan sonraki süreçte hakemler hatalarını en asgariye indirir" dedi.

"MHK BAŞKANINA ULAŞMAK ZOR"
Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu'nun istifasına da değinen Çavuşoğlu, son zamanlarda MHK ile ilgili sıkıntıların olduğunu kaydederek, "MHK başkanıyla 1 veya 2 kez görüşme şansımız oldu. Ama MHK başkanına ulaşmak ve iletişim sağlamak çok zor. Herkese ulaşıyoruz ama MHK başkanını aradığımız zaman 'telefonda konuşmayalım' diyor. O zaman her hatada İstanbul'a gidip gelmemiz lazım. Yazdığımız ve aradığımız zaman dönüş yapmıyor. Oysa federasyon başkanına rahatlıkla ulaşıyoruz ancak MHK başkanı tam tersi. Hayırlısı olsun, inşallah MHK'nın başına herkesin ulaşabileceği ve adalet dağıtacak birisi gelir" diye konuştu.


(Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER