Aylardır adı Fenerbahçe ve Beşiktaş ile anılan, Trabzonspor'un ise satın alma ve kiralama hususlarında önceliği bulunan Alexander Sörloth hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Norveçli golcünün kulübü RB Leipzig'deki bir sakatlık iki dev ekibin planlarını bozdu. Domenico Tedesco da Norveçli golcünün geleceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Hakkında çok sayıda spekülasyon yapılan Alexander Sörloth'un kariyerini Türkiye'de sürdüreceği yönündeki iddialar herkes tarafından sabırsızlıkla takip ediliyordu. Özellikle Fenerbahçe,  Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarlarının ilgiyle gelişini ve kararını beklediği Norveçli golcü hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Danimarkalı Poulsen'in sakatlandığı, uzun süre sahalarda olmayacağı ve sezon başı kampını da kaçıracağı öğrenildi. Bu durumda Sörloth da forma şansı bulmaya çok yakın. Olay nedeniyle Süper Lig'in iki devi de transfer konusunda planlarını değiştirecek gibi gözüküyor.

Almanya'da transfer dönemi isyanı: Ligler başlamadan bitsin Almanya'da transfer dönemi isyanı: Ligler başlamadan bitsin


Poulsen kampta yok

Danimarka Milli Takım kampında sakatlanan ve ameliyata girmeye hazırlanan Yussuf Poulsen'in sezon başı hazırlık kampının tamamını kaçıracağı ifade edildi. RB Leipzig Teknik Direktörü Domenico Tedesco, kulüpteki geleceği soru işareti olan Alexander Sörloth ile ilgili konuştu. Yeni sezon hazırlıklarında 6 as takım oyuncusu ve 4 altyapı oyuncusuyla başlayan Tedesco, "Yussuf Poulsen'in sakatlanması sonrası Alexander Sörloth ile ilgili düşüncelerimiz değişti. Sörloth, bizim oyuncumuz ve bizimle kalacak. Geri dönmesini dört gözle bekliyoruz. İlgili İçerikAntrenmanlarda onu gözleyeceğiz ve ardından tekrar konuşacağız. Bence Sörloth bu kadarını hak ediyor." açıklamasını yaptı. Tedesco, sözleşmesi uzatılan Christopher Nkunku ile ilgili olarak ise, "CEO'muz Olli Mintzlaff çok büyük bir hamle yaptı ve Nkunku'nun sözleşmesini uzattı.  Bu durum bizim için bir ünlem işaretiydi ve bu ünlem ortadan kalktı. Çok mutluyuz." sözleriyle konuşmasını noktaladı.8 golü var

Sörloth, bu sezon kiralık oynadığı Real Sociedad formasıyla 44 maça çıktı. Norveçli futbolcu bu maçlarda 8 gol attı.