Ocak ayına az kaldı. Dünya Kupası'na verilen ara da etkili oldu ve transfer gündemi erkenden başladı. Normal süreden çok önce haberler düşüyor. Şampiyonluk hedefi ile yola çıkan Fenerbahçe şu ana kadar ufak tefek hatalar dışında oldukça iyi. Kadrosuna da takviye yapacak. Listede birçok futbolcu var ancak biri göze çarpıyor ki 'Nereden çıktı?' dedirtiyor. O isim Ali Barak.


Sona bırakmadan önce şunu yazalım... Her Türk gencinin başarılı olması herkesin dileğidir. Ancak Almanya'da Leverkusen alt yapısı aldıktan sonra Hollanda 2. ligine giden Ali Barak, Roda ile anlaşma sağlıyor. Kontratı da 1 yıl üzerinden imzalanıyor. Bu sezon oynadığı dakika sayısı 65. Bir maç bile değil. Yaşı dolayısıyla oynamadığını düşünebilirsiniz ancak Keuken Kampioen Divisie oldukça genç isimlerin de yer aldığı bir turnuva. Ali burada es geçiliyor. Daha çok U21 liginde oynuyor ve 135 dakika sahada kalıyor. Buradaki süresi de 1.5 maç. Toplamda 2.5 maçlık şans buluyor.


Ümit Milli Takımı'nı yöneten Tolunay Kafkas çok da eleştirildiği bir dönemde Ali Barak'ı davet ediyor. İlk iki maç sonradan oyuna sokuyor. Polonya karşısında ise 45 dakika oynatıyor. Toplamdaki süre yine 1 maç değil.


Hollanda ekibinin Ali'ye yeni kontrat vermeyeceği konuşuluyor. Kendisini Hollanda 2. liginde dahi ispat edemeyen bir oyuncunun Fenerbahçe ile hedeflerinin nasıl uyuşacağı soru işareti. Belki de sadece menajer haberi. Yeni bir Erol Erdal Alkan vakası olabilir.