Gemisini yürütmek için 2020 yılına kadar mali kaynak yaratmak zorunda olan Başkan Ali Koç ve yönetimi kolları sıvadı.

Sarı-lacivertlilerin 1 numarası Kadın Basketbol Takımı'nın Öznur Kablo ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının imza töreninde; "2019-20 hiç de kolay değil. Bu tüm kulüpler için geçerli.

"GEMİ NASIL YÜRÜYECEK"

Gemiyi nasıl yürüteceğiz? Maaşları nasıl ödeyeceğiz diye düşünüyoruz" açıklamasının ardında; dev bir bütçe ihtiyacı olduğu ortaya çıktı.

Başkanın bu ifadeyi kullanması, hala mali sorunların devam ettiği gerçeğini gözler önüne serdi. 2020 yılı için 1 milyar liralık kaynağa ihtiyaç var.. Tüm ödemeler için de böyle bir meblağın yaratılması şart...

Sarı-lacivertlilerin 1 numarası göreve gelir gelmez verdiği sözü tuttu ve 50 milyon doları kulübe hibe etti. Bu meblağ, 3-4 aylık süreçte Fenerbahçe'nin ihtiyaçalrını karşılasa da kısa vadeli bir rahatlık sağladı.

KANARYA'NIN ELİ KOLU BAĞLI

Bu paranın kasaya girmeden borçlar nedeniyle bankalara gitmesi, aynı zamanda faiz yükünün bulunması, Kanarya'nın elini kolunu bağladı.

Hem borç hem de faiz sarmalından çıkmaya çalışan Ali Koç ve ekibi, çareyi 'Fener Ol'da aradı. Bu kampanyadan; 25 milyon Euro'nun üzerinde ciddi bir gelir elde edildi.

2020 yılı için 1 milyar liralık kaynağın nasıl yaratılacağı üzerine sarı-lacivertli yönetim, çalışma içerisine girdi. Son dönemde yapılan sponsorluk çalışmaları, önemli olsa da büyük sorunun çok küçük kısmını çözüyor. Başkanın verdiği 50 milyon dolar, Fener Ol'dan gelen 25 milyon Euro ve diğer katkılar önemli olsa da, bu kaynaklar, hızla tükeniyor.

BAŞKAN ÇÖZÜM ARIYOR...

Bu arada; Bankalar Birliği ile henüz anlaşma yapılmadı. Ali Koç ve yönetimi; bu anlaşmaya sıcak bakmıyor. Başkan, farklı çözümlerin peşinde... Bu çerçevede yurt dışından finans kuruluşlarıyla temaslarda bulunuyor.

Yeni sezona başlarken UEFA, sarı-lecivertlilere Avrupa bileti için; Bankalar Birliği ile 15 Ekim tarihine kadar anlaşma şartını dayatmıştı. Bu tarih geride kaldı ve yapılandırma gerçekleşmedi. Fenerbahçe de 1 milyon Euro gibi bir cezanın önünü açtı. 

Kaynak:Asist Analiz