Fenerbahçe'de Ali Koç'un ısrarcı tavırla girişimlerinin ardından transfer edilen Bright Osayi-Samuel, performansıyla beğeni kazandı. Transferin gözdesi durumunda olan Osayi-Samuel, transfer edildiği bedelim tam 20 katına Fenerbahçe takımından gidebilir. Yaşanan gelişmelerin ardından Ali Koç'un Osayi Samuel transferinde neden ısrarcı davrandığı  ispatlandı.

Bright Osayi-Samuel, Fenerbahçe'ye transfer olduğu ilk dönemde vasat bir görüntü ortaya koysa da Osayi, sağ bekte oynmasıyla birlikte adeta başka bir kimliğe büründü. 

Premier Lig kulüpleri  başta olmak üzere birçok Avrupa takımının talipleri olan Bright Osayi-Samuel için Fenerbahçe'nin belirlediği ücretin de ortaya çıktığı ifade edildi.

Yalmızca 508 bin euro bedelle bonservisi alınan Bright Osayi-Samuel, güncel piyasa değerini 9 milyon euroya kadar çıkarmış durumda. Fenerbahçe'nin Osayi Samuel için istediği ücret ise en az 10 milyon euro olduğu ifade ediliyor.

Sarı lacivertliler, Osayi-Samuel'i 10 milyon euroya göndermesi durumunda futbolcuyu transfer ettiği bedelin tam 20 katına satmış olacak.

Tecrübeli futbolcu ile en ciddi şekilde ilgilenen takımın ise Leeds United olduğu belirtiliyor. West Ham, Brighton, Southampton ve Crystal Palace da Osayi-Samuel'i transfer etmek isteyen ekipler.

kaynak: AKŞAM