Süper Lig 24. hafta maçında Galatasaray ile Fenerbahçe Ülker Stadyumu'nda karşı karşıya geldi.

Sarı-kırmızılılar ezeli rakibini 1-0 yenerek liderlik koltuğuna otururken, maç sonu yaşananlar karşılaşmaya damga vurdu.

Maçon bitiş düdüğüyle birlikte büyük coşku yaşayan Fatih Terim ve futbolcularıi boş deplasman tribününün önünde sevinç gösterisi yaparken, protokol tribünündeki sarı kırmızılı yöneticiler ve kulüp üyeleri de büyük coşku yaşadı.

Protokol tribününde yer alan sarı kırmızılılar, "Re re re ra ra Cim bom bom" diye tezahürat yapıp şarkılar söylemeye başladı.

Tribünde kendilerine ayrılan bölümde yer alan Fenerbahçeliler bu tezahüratlara tepki gösterince ortam bir anda gerildi.

Bunun üzerine devreye Fenerbahçe Başkanı Ali Koç girdi. Karşılaşmayı yönetici arkadaşlarıyla birlikte aynı tribünden izleyen Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve ikinci başkan Abdurrahim Albayrak'ın yanına giderek;

"Başkanım, arkadaşlarınız ayıp ediyor. Bizim stadımızda tezahürat yapıyorlar. Olmuyor" diye sitem etti.

Koç meramını nazikçe dile getirirken, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan'ın sinkaflı sözler söylediği belirtildi.

Koç, olayla ilgili olarak, "Çirkin görüntülere müsaade etmeyeceğimizi söyledik ve içeri gitmelerini rica ettik.Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapmayacaksın. Yapar ve tepki görürsen de anlayışla karşılayacaksın. Mustafa (Cengiz) başkan da anlayışla karşıladı" dedi.

Fotomaç