Fenerbahçe başkanı Ali Koç, A Spor'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

''Pazar günü açıklama yapacağız''

Öncelikle çok garip olaylar yaşanıyor. Pazar günü kapsamlı bir açıklama yapacağız. Saha içi ve saha dışında garip olaylar yaşanıyor. Saha içinda hakem olayları... Herkes rahatsız. Lehte, aleyhte bir sürü karar. Bunu tüm takımlar söylüyor.'

"TFF BAŞKANININ NİYETİNİ SORGULAMAK ZORUNDAYIZ"

Başkanın iyi niyetine inanıyorduk, hala da inanmak istiyoruz ama şu an geldiğimiz noktada biz TFF başkanının niyetini pazar günü anlatacağım sebepler dolayısıyla sorgulamak zorundayız. Yapılan hatalar, iddialar, söylemler ve bunlar karşısında hiçbir işlem yapılmaması bizi endişeye sevk ediyor.

"SANIRIM YETERİNCE CESARETLERİ YOK"

Daha bugün bir hakem istifa etti. Bir hakem eşinden hakem açıklamaları oldu. Doğru, yanlış bilmiyoruz tabii. Futbolun temiz olması için federasyon tamamen sorumludur. İddialar varsa devlet mekanizmalarına başvurulur. Sanırım yeterince cesaretleri yok. Bir federasyon delegesinin hakemlerle ilgili iddiası oldu. Benimle ilgili Lale Orta iddiası oldu. MHK ile ilgili iddialar oldu. Çağırın ifade verelim dedik ama hiçbir ilerleme yok.

"İSMAİL HOCANIN PFDK'YA SEVKİ BARDAĞI TAŞIRAN DAMLA OLDU"

İsmail Hocam PFDK'ya ilginç bir şekilde sevk edildi. Ciddi şüphelerim var. Hakem hatalarından bahsetmiyorum. Bunların hepsini anlatacağım. İsmail hocanın sevki bizim için bardağı taşıran damla olmuştur.

"HAKEMLERİN KONUŞULMADIĞI BİR MAÇ OLSUN"

Yarın güzel bir maç olsun. Hakemlerin konuşulmadığı bir maç olsun. Talihsiz sakatlıklar yaşadık. İsmail hocaya da sordum 'Her şey iyi giderken 4 stoperini kaybettiğin oldu mu?' dedim. 'Hayır' dedi. Biz takımımıza inanıyoruz. Maçın sonuna kadar takımı desteklesin taraftar. İnşallah bu maçı kazanacağız.