Fenerbahçe ve  kulüpler birliği Başkanı Ali Koç gündeme konu olan önemli açıklamalar yaptı.

Ali Koç'un açıklamaklarından öne çıklanlar:

"Son 10 yılda hakemlerden canı en çok yanan kulübün başkanı olarak söylemek istiyorum, bu kronikleşmiş bir problem. Son 20 senede artarak bir sorun haline gelmiş ve yurtdışında da Türkiye'de şampiyonlukların sahada kazanılmadığı görüşü yerleşmiş. Hakemler konusunda kulüplerin sabırlı olması lazım. İşi her kötü giden kulübün 2-3 haftada bir yaygara kopartmasıyla hiçbir yere varamayız" 

"Şu an 22-23 hakemimiz var, 29 hakeme ihtiyacımız var. 6 eksiği yabancı hakemlerle giderme konusunda ısrar var. TFF ise VAR tarafında bunu yapmaya çalışıyor, bu da pozitif bir adım. Kulüpler olarak biz ise yabancı orta hakem görüşümüzü ileteceğiz. Fenerbahçe olarak geçen sene çok kez söyledik... Sınavlar neden kalktı, biat edecek hakem mi geliyor diye... Yeni TFF, sınavları geri getirdi ve yeni sınavları da üstüne koydu. Bunun meyve vermesi zaman alacak. Yapay zeka 3 hakem öneriyordu, 1 kişi manuel seçiliyordu. Şimdi yapay zekanın tek hakem önerisinde bulunacağı söyleniyor"

"TFF, iyi niyetle bir şey yapmaya çalışıyor. Rahatımız bozulmasın diye sistemi baltalayabilirler ya da destek olabilirler. 12 hafta itibarıyla ne pozisyonda olduklarını bilmiyorum" 

kaynak: Fanatik