Yeni sezon öncesinde 26 milyon euro civarında bir bonservis ödemesi yapmasına rağmen Süper Lig'e yeni yükselen Ümraniyespor ile berabere kalan Fenerbahçe'de büyük üzüntü yaşanırken Başkan Ali Koç da karşılaşma sonraında açıklamalarda bulunarak hem forvet transferi hem de hakem hakkında konuştu.

Sonuna kadar teknik direktör Jorge Jesus ile takıma güvendiklerini söyleyen Ali Koç, "Transferlerin çoğunu yaptık. Elimizdeki fazla yabancıları elimizden çıkarmaya odaklanıyoruz. Özlediğimiz arzuladığımız Kiev maçı da dahil, futbol yerleşecektir. Taraftarın görmek istediği futbol en kısa zamanda bizim normumuz haline gelecektir. Buna yol kazası diyelim" ifadelerini kullandı.  


Ali Koç, Ümraniyespor'un kazandığı penaltı için ne dedi?
Penaltı pozisyonu için ise Koç, "Bana net dışarıda gibi geldi. VAR'da bayağı bir zaman harcandı. Hakem kötüydü, ama bunun bizim kötü oyunumuzun önüne geçmemesi lazım. Bence feci durum. Oyun çok duruyor. Buna çare bulmamız lazım. Hakem bildiğimiz hakem. Hakemin ne olduğunu geçen sezonlardan da biliyoruz. Neredeyse her golde VAR'a gidildi. Hakemler hata yapacaktır ama 90 dakikada bu kadar hata sığdırmak beceri ister. Hakem üzerine konsantre olmak doğru olmaz, kötü oyuna mazeret olur. Ama bir daha böyle olursa durum çok çok daha farklı olur. Ligde hangi maç olursa olsun futbolun daha çok oynanması lazım. 90 dakikaya baktığımızda Avrupa'nın pek çok noktada olduğu gibi bu noktada da gerideyiz." eleştirisinde bulundu. 

Yabancı sayısı kural değişikliği için fikrinin sorulması üzerine de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Çok doğru bir karardır. Federasyon da buna olumlu baktı. Onunla ilgili 14'te kalacağız. Kadroda yer alamacakla da yolumuz ayrılacak. Oyuncularımıza ilgi gösteren kulüpler de var. 21 kuralı da bence bir avataj" ifadelerini kullandı. 

Yapılan transferlerle ilgili de Ali Koç, "Jorge Jesus gelmeden önce 4-5 transfer istiyordu ama 1 buçuk ay takımla geçirince ve bazı fırsatlar çıkınca değerlendirmek istedik. Her şeyi hocaya bıraksak 'Neden öyle yapıyorsun?' deniliyor. Biz, hocaya da ekibe de takıma da güveniyoruz. Panik yapacak bir şey yok. Hocamıza da ekibine de takıma sonuna kadar güveniyorum" dedi.


"Ne yazık ki menajerler bazı medya mensupları el ele iş yapıyor"
İsmi transferde Fenerbahçe ile anılan Maxi Gomez sorusuna ise Ali Koç, "Biz transferde imzalar atılmadan hiç konuşmuyoruz. Maxi Gomez'e kadar kimler yakıştırdı. Sadece bize değil, pek çok takıma. Bizim medyaya haber sığzdırma derdimiz yok. Transfer sezonunda kamuouyunu bilerek kandırıyorsunuz. Ne yazık ki menajerlerle bazı medya mensupları el ele iş yapıyor. Bunu benden çok daha iyi biliyorsunuz" yanıtını verdi.


Forvet transferi konusu

Forvet transferinin sorulması üzerine de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Forvet en pahalı pozisyon. Maddi sıkıntı olunca, istediğinizi yapamazsınız. Transferin son döneminde çok farklı şeyler oluyor. Biz de onu bekliyoruz" yanıtını vererek sözlerini noktaladı.