Bugün gerçekleştirilen Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan başkan Ali Koç  bulundu. Ali Koç'un açıklamalarından satır başları şöyle;

"Yanlış yaptığımız transferler oldu ama önceki yıllardaki yapılanmamız da kötü değildi. En iyi yapılanmamızın bu sezon olduğuna katılıyorum."

"UKRAYNA'DAN ÖZÜR DİLEMEYECEĞİZ"

Ali Koç, Dinamo Kiev maçında tribünlerin 'Vladimir Putin' tezahüratıyla ilgili özür dilemeyeceklerini ifade etti.

"Resmen bariz golümüz verilmemiş. Kartlarda durumu görüyorsunuz. İsmail atılmasa kimse bir şey demezdi. Üstüne bir de penaltı kaçırdık... Oradaki kimse bizim eleneceğimizi beklemiyordu. Oynadığımız futbol da bence müthiş heyecan verici bir futboldu."

"Ukrayna’dan özür dilemeyeceğiz. Bunun sebebini de biraz sonra anlatacağım. Ukrayna Büyükelçisi’nin hadsiz söylemleri sonrasında o bizden özür dilemeli. Medyada her konumuza maydonoz olan rakip takım taraftarlarından etkilenmiş olmalısınız.”

"Bir camia var ki, yönetimi, başkanı, sporcusu kim olursa olsun bizim tarafa dokunmaktan kaçınmıyor. Her konumuza maydonoz oluyor. Biz, ayrıştırmayı değil, birleştirmeye odaklıyız. Bu ülkeyi ayrıştıran o kadar çok unsur var ki, futbol bunun başında gelmemeli."

JORGE JESUS SÖZLERİ

"Değişik bir hocamız var, iyi anlamda söylüyorum. Her sabah 07:00'de Samandıra'da. Futbolculardan aldığım geri bildirim, Samandıra'da çalışanlardan aldığım bildirim diyor ki 'Bu adam farklı bir adam.' Getirebileceğimiz en iyi hocayı getirdik. Kapsamlı bir raporla geldi. Zaten nasıl bir şey geleceğini biliyorduk. Tahminimizin çok ötesinde her ihtiyaç duyulan pozisyona 5'er alternatifli sunum yaptı. 20-30 milyon euroluk oyuncular istemedi. Herhalde ekonomik durumu böyle olan bir takımla hiç hoca çalışmadı, o da alışıyor. Kaleci, sol bek ve santrfor transferi kaldı. Bir de kadroyu boşaltacağız."

kimminjae-1

KIM MIN JAE İTİRAFI

"TKim Min Jae için tam 11 gün çıkış maddesi hakkında müzakere ettik. Kim, bize 1 sene evvelden planlarını anlatmıştı ama biz hayal ediyorduk. Belki ikna edebiliriz diye düşündük. Kim, özel karakter. Onun ayrılık kararı, ne yazık ki hocamızın da planlarını bozdu. İki tane stoper transfer ettik. İkisi, hocamızın da talebi doğrultusunda geldi. İkisi, Santos’ta birlikte oynadılar. Çok başarılı oldular. İnşallah aynı başarıyı burada da gösterirler.”

TRANSFER AÇIKLAMASI

"Kadromuzdaki şişkinlik bilinçli bir durumdur. 7-8 yabancı oyuncu ayrılacak, 3 yeni oyuncu gelecek. Kadroda tutmak istediğimiz birkaç isme büyük ilgi var. Ekonomik açıdan geri çevrilmeyecek olan var, şampiyonluk hedefimiz doğrultusunda bırakılmayacak olan var."