Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Yeni Bir Sabah programına katılan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç önemli açıklamalarda bulundu. Zaferin Rengi filminin tanıtımı için çıkılan programda Başkan Ali Koç’un ‘’Başkanlığı bırakıyorum, bizi şampiyon yapmayacaklar, Ankara’ya talimat gitmiş’’ açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Spor kamuoyunda infial yaratan açıklamaların ardından sarı lacivertli taraftarlar sert tepki gösterdi. Fenerbahçe’nin şampiyonluk mücadelesinde avantajlı olduğunu düşünen taraftarlar, Başkan Ali Koç’u şampiyonluk umudunu kırmakla suçladı. Sosyal medyada gündemin ilk sırasına yerleşen kritik açıklamalarda Başkan Ali Koç’a sert eleştiriler yapıldı.

akoc-3

‘’Başkanlığım, Fenerbahçe Şampiyonluğu İçin Engel''

Türkiye’deki futbol camiasında temiz insanların barınamayacağını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, ‘’Zaten 2 dönem için gelmiştim. Başkanlığı bırakma zamanım geldi. Bizim şampiyon olabilmemiz için zaten çok sayıda engel var. Benim başkanlığım da bu engelleri artırdı. Süper Kupa maçı bile bizim üzerinden konuşuldu. TFF tarafından Ankara’ya sunulan raporda biz işaret edilmişiz’’ dedi. Fenerbahçe camiasın şampiyonluk hasreti çektiğini belirten Başkan Ali Koç, ‘’Camiamız da kırılganlık var. Tarihimizin en yüksek puanını topladığımız bir sezonda bile gol geç geldiği zaman homurdanmalar oluyor. Bir beraberlikle camia da karamsarlık ortaya çıktı. Puanlar kaybedilmeye devam edecek. Rakibimiz de puan kaybedecek’’ ifadelerini kullandı.

GGXXtzAXIAAurmp

Başkan Ali Koç’a Sert Tepki

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ‘’Bizi şampiyon yapmayacaklar’’ açıklamasının ardından sarı lacivertli taraftarlardan ve spor yorumcularından sert tepkiler gelmeye başladı. Fenerbahçe’nin bir beraberlikle yıkılmayacağını belirten taraftarlar, ‘’Başkan Ali Koç yine saha dışına çıktı’’, ‘’Bizi şampiyon yapmayacaklarsa niye o kadar çok transfer yaptık?’’, ‘’Bu açıklamalardan sonra takımın ritmi bozulur’’, ‘’Başkan bile şampiyonluğa inanmıyorsa Galatasaray’ı tebrik edelim’’ vb. gibi ifadelerle tepkilerini dile getirdi. Spor yorumcuları ise Başkan Ali Koç’un seçim atmosferine girdiğinin altını çizerek; son açıklamalarının şampiyonluk mücadelesine zarar verdiğine dikkat çekti.