Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç sessizliğini bozdu. Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray ile ilgili konuşan Başkan Ali Koç, ‘’Adalet’’ vurgusunda bulundu. Süper Lig’de yabancı hakemlerin görev alması gerektiğini savunan Ali Koç neler söyledi? Ali Koç, Galatasaray yönetimine çağrıda bulundu! İşte, Başkan Ali Koç’un açıklamalarının detayları…

1907 Fenerbahçe Derneği tarafından düzenlenen geceye katılan Başkan Ali Koç, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dünya Kupası maçları nedeniyle Süper Lig’e verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini açıklayan Başkan Ali Koç, ezeli rakipleri Galatasaray ile ilgili sert ifadeler kullanmaktan kaçınmadı. Galatasaray’ı adaletsizlik ile suçlayan Başkan Ali Koç, ‘’Sezon sonuna kadar birlik içerisinde hareket etmemiz halinde şampiyonluk ipini göğüsleyen taraf oluruz’’ ifadelerini kullandı. 

Galatasaray, ‘’Fenerbahçe’ye adaletsizlik istedi’’

Galatasaray yönetiminin sezon içerisindeki hakem açıklamalarına dikkat çeken Başkan Ali Koç, ‘’Adalet isteyenler sadece kendileri için adalet istedi. Hiçbir zaman Fenerbahçe için adalet istemediler, hatta çok açıkça ve çekinmeden adaletsizlik istediler. Bu amaçlarında da başarılı oldukları dönemler oldu. Lakin, biz sezona iyi başladık ve güzel bir şekilde de devam ediyoruz. Birlik içerisinde olursak adaletsizliğe ve haksızlığa karşı durabiliriz. Fenerbahçe camiasının kenetlenmiş olması şampiyonluktaki en önemli etken olacaktır’’ diye konuştu. 

Galatasaray’a karşı Fenerbahçe camiasının uyanık olması gerektiğinin altını çizen Başkan Ali Koç, ‘’7’den 70’e hepimizin aynı bilinç ve sorumlulukla kulübümüze bağlı olması gerekmektedir’’ dedi. Ali Koç’un 1907 Fenerbahçe Derneği’nde yaptığı konuşmada sürekli Galatasaray’a yönelik göndermelerde bulunması sosyal medyanın da gündemine girmesini sağladı. Sarı kırmızılı taraftarlar tarafından eleştirilerin hedefi haline gelen Başkan Ali Koç, başarısızlıkla suçlandı. 

Ali Koç: Fenerbahçe’nin Karşısındaki Cephe Genişliyor

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç tarafından sadece Galatasaray’a değil, diğer kulüplere yönelik de açıklamalar yapıldı. Fenerbahçe’nin şampiyonluğa oynadığı zamanlarda karşısındaki cephesinin sürekli genişlediğine dikkat çeken Başkan Ali Koç, ‘’Bizim tüm şampiyonluklarımız sahada alınmıştır. Alınterimiz ile elde ettiğimiz şampiyonlukları en zor şartlarda kazandık. Şu anda takımımız güzel bir hava yakaladı. Camia olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Zira, karşımızda Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemeyen bir cephe var’’ ifadelerini kullandı. 

Fenerbahçe Stadının Yeni İsmi Belirlendi

1907 Fenerbahçe Derneği’nin toplantısında Ülker Stadyumu’nun isminin değiştirilmesi ile ilgili talepler Başkan Ali Koç’a iletildi. Fenerbahçe Dernek üyelerinin Cumhuriyet’in 100. yılı olması sebebiyle Ülker Stadyumu’nun adının Atatürk Stadyumu olmasını istediği öğrenildi. Başkan Ali Koç’un da olumlu bulduğu taleple ilgili TFF’ye başvuru yapılacağı öğrenildi. Öte yandan stadyum isim hakları sahibi Ülker grubunun konuyla ilgili nasıl tepki vereceği ise bilinmiyor. Başkan Ali Koç, sarı lacivertli camiaya seslenerek bu talebin ortak fikir olması gerektiğini söyledi. Ülker grubunun da onay vermesi halinde Fenerbahçe stadının yeni ismi Atatürk Stadyumu olacak.

Yabancı Hakem Tartışmasında Son Durum

Fenerbahçeli taraftarlar tarafından Başkan Ali Koç’a yöneltilen sorular arasında yabancı hakem tartışması da yer aldı. Süper Toto Süper Lig’de yabancı hakemlerin görev alması gerektiğini savunan Başkan Ali Koç, konuyu TFF ile görüştüklerini açıkladı. Kulüpler Birliği Başkanlığını da yürüten Ali Koç’un sadece VAR için değil, orta saha içinde yabancı hakem getirilmesini talep ettiği biliniyor. 

Kulüpler Birliği’nin son toplantısında da ana gündem maddesi olan yabancı hakem konusuyla ilgili fikir birliği sağlandı. 5 saat süren toplantıda Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu dışındaki diğer kulüp başkanlarının yabancı hakem gelsin kararına onay verdikleri öğrenildi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise yerli hakemlerin eğitim alması gerektiğini savunarak yabancı hakem kararının doğru olmadığını söyledi. Başkan Ali Koç’un önümüzdeki günlerde TFF’ye giderek yabancı hakem talebini yinelemesi bekleniyor. 

Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye Destek

Kulüpler Birliği toplantısında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in de yabancı hakem kararına onay verdiği öğrenildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Galatasaray’a yönelik ‘’adaletsiz’’ imasıyla ilgili sarı kırmızılı yönetimden bir açıklama yapılmadı. Hatırlanacağı üzere Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yerli hakemler sert bir dille eleştirilmiş ve yabancı hakemlerin görev alması gerektiği savunulmuştu. Yerli hakemlerin yetersiz ve kötü niyetli olduklarını ifade eden Erden Timur, yabancı hakemlerin getirilmesi için her türlü desteği vereceklerini açıklamıştı.