Ali Şen'in açıklamalarından bir kısmı şu şekilde;

Stephen King'in kitabını ve senaryosunu izliyorum sandım bir an

Konu çok nereden başlasak. Ünlü Amerikalı korku kitapları yazan yazar Stephen King'in kitabını ve senaryosunu izliyorum sandım bir an. Kırmızı halılar, cesetlar falan. Halbuki yer Fenerbahçe kulübü tarih 2018. Ağlar mısınız güler misiniz.

Ali Koç, Fenerbahçe için büyük bir şans

Ali Koç bizim için bir şans. Ali Koç, mart ayında kesin ve kesin başkanlığa adaylığını koyacağını dediği anda ben herhalde dünyadaki en sevinçli fenerbahçeliydim o dakikada. Ali Koç'un Fenerbahçe başkanlığına aday olması ve arzu etmesi onun için büyük bir fedakarlıktı. Yani holding de başını kaşıyacak vakti yok adamın.
Fenerbahçe'nin Ali Koç'a verecek bir şeyi yok. Ama Ali Koç'un bir kere Fenerbahçe'ye vereceği çok şey var. Böyle bir kibar, böyle bir centilmen, nazik adam. Konuşurken kelimelerini görüyorum neredeyse yüzü kızarıyor sanki. Dürüst, mütevazi o şeffaflık ve beyefendilik içinde yapmaması gereken bazı şeyleride yapıyor ama onu tanıyan haklı bulur.  O kadar kalbi temiz o kadar düzgün bir insan. Kaldı ki Fenerbahçe taraftarının yanına da herkes gider hepimiz de gittik.

Kimse belge sızdırmaya tenezzül edemez

Bugünkü bu olaylar ürkütücü. Zamanında müdahale edilmiş olunsaydı bunların hiçbirine maal verilmeseydi bu duruma gelinmezdi. Ali Koç, çok dürüst ve bir o kadar da çok açık birisi. Ali Koç bilmiyordu onları çağırması ve işlerine son vermesini. Ali Koç her şeyi demesini bilir. Fenerbahçe'nin hakkını zayi olduğu, Fenerbahçe'nin kime bilgileri sunmuşlar. Fenerbahçe'de antrenörlük yapmış, başkanlık yapmış hiçbir kimse bu tip şeylere tenezzül etmesi mümkün değil. Aziz Yılıdırım mı kastediliyor, Aykut Kocaman mı katediliyor bilmiyorum ama onlarda tenezzül etmezler. O üç kişiyi tanımıyorum. O kişiler bu senaryoyu yazdılarsa da ben inanmam. Kimsede bana inandıramaz. Bu Fenerbahçe kulübü için gayret göstermişler ve çalışma yapmışlardır.

Volkan'ın başkana saygısızlık yapması düşünülemez

Volkan'ın başkana saygısızlık yapması düşünülemez. Ve onu hiçbir şekilde haklı çıkarmaz. Volkan eğer ki böyle bir şey yapmışsa saygısızlık etmiş. Volkan'ı o kadar çok seviyoruz o kadar çok seviyoruz ki, bunu bile haklı görmek için ne yapsakta Volkan'ı haklı çıkartsak. Ama başkana saygısızlık mevzu bahis olamaz ve konuşulamaz bile. Fenerbahçe başkanına, futbolcusu veya başka birisi saygısızlık yapacak. Fenerbahçe'den bahsediyoruz. Volkan'a düşen eğer ki öyle bir durum olduysa ikinci başkan Semih beyde özür dileyip kapıyı açık tutan başkandan da jübile yapılır mı yapılmaz mı bilemiyorum. Ama jübile yapılmasından yanayız futbolculara biz.

Bugün gelen durumda bütün Fenerbahçelilere çağrım var:

Bugün gelen durumda bütün Fenerbahçelilere çağrım var: Tarihte böyle durum yaşanmadı Fenerbahçe'de.  Şu an yardıma ihtiyaç var. Hepimizin yanında durmasına ve desteğine ihtiyacı var Ali Koç'un. Ali Koç'un nasıl çırpındığını biliyorum, görüyorum. Fenerbahçe yönetim kurulu üyeleri hepsi bilgi sahibi beyefendi insanlar. Öyle bilgi sahibi insanlar ki futbol dünyamızı çok iyi tanıyorlar. 8 maçta 8 puan nasıl onları kahrediyorsa bizi de kahrediyor. İyi ki Ali Koç gibi başkan gelmiş.

Cocu ve Comolli'ye Zagreb maçı sonrası uçakta güle güle derdim

Ligde 8 hafta oynandı ve 8 puanda takım. Ali Koç buna rağmen Comolli ve Cocu ile devam edeceğim dedi. Böyle bir karar vermişse o zaman hepimizin bu kararlara destek çıkması düşer. Ali Koç, Fenerbahçe dünyasına çağrı yapıyor. 

Ama ben olsaydım, Cocu ve Comolli'ye Zagreb maçı sonrası uçakta güle güle derdim.  Ama açıkçası başkanın yanındayız.