alperensengun (1)United Center'da Jalen Green, Kevin Porter Jr. ve Alperen Şengün üçlüsü toplam 85 sayı kaydetti. Ancak Rockets, top hareketlerini beş maçlık bir mağlubiyet serisinin sona ermesine yol açan birincil hedef olarak kabul etti. Green, "Topu paylaşarak ve herkesi dahil ederek çok fazla enerji ile çıktık" dedi.

Alperen Şengün fark yaratıyor

NBA'de Houston Rockets forması giyen Alperen Şengün, bu sezon gösterdiği muazzam performansa bir yenisini daha ekledi. Gecenin en yüksek skorlu maçında Houston, deplasmanda Chicago Bulls'u 133-118 mağlup etti. Rockets takımında gecenin ön plana çıkan ismi hem attığı sayılarla, hem no look asistleriyle hem de smaçlarıyla Alperen Şengün oldu. Alperen Şengün, maçı 25 sayı, 11 ribaund, 6 asistle tamamladı. Verimlilik puanı ise+24 olarak açıklandı. Alperen böyle giderse büyük bir servetin sahibi olacak!

Antrenör Stephen Silas, takımın Cuma gecesi Dallas Mavericks'e yenilip topu daha fazla paylaşmaya başladığını fark ettiğini söyledi. Yürek burkan yenilginin ardından, daha iyi top hareketinin daha iyi atış yapmaya yol açacağını vurguladı. Bu da önceki beş maçtaki performanslarını alt üst etti. 

Rockets, ortalama 22.4 asist yaparken, beş maçlık patinajları sırasında derinden yüzde 27.1 gibi korkunç bir şut çekti. Ancak Bulls'a karşı Houston, yay gerisinden yüzde 38.6 şut çekti. 

14/22 şut isabetiyle sezonun en yüksek 36 sayı atan Porter, 9 asistle takımı yönetti. Rockets'ın Noel tatilinde bir ton oyun filmi izlediğini ve Chicago'ya oyun planına kilitlenmiş olarak geldiğini söyledi. 

Porter, "Ben oyun kurucuyum, bu yüzden benim işleri kolaylaştırmam ve adamlarımı doğru noktalara yerleştirmemle başlıyor," dedi Porter. "Topu paylaştığımız çok iyi bir oyun çıkardık. Kimyamız söz konusu olduğunda olağanüstüydük ve buna devam etmek istiyoruz."

Porter, takımda çok fazla yetenek olduğunu söyledi, ancak sahadaki herkes topa dokunup dahil olduğunda Rockets'ın en iyi halinde olduğuna inanıyor. Koçluk ekibinin her üyesi ve Rockets organizasyonundaki oyuncular, Porter'ın inancını destekliyor.