Statta yalnızca Passolig gişelerinin kurulum işi kalırken, stadın 26 Kasım 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden açılması bekleniyor.

UEFA standartlarında tekrardan yükselen Alsancak Stadı’nın çim saha, altyapı, yapay gün ışığı sistemleri ve çevre düzenlemesi çalışmaları taahhüt edilen tarihte noktalandı. Dış cephesi siyah-beyaz renkte kaplanan ve yaklaşık 15 bin seyirci kapasitesine sahip olan stadın koltukları için kırmızı-beyaz renkleri tercihte bulunurken, maraton tribününe ise kırmızı koltuklarla 'Alsancak' yazısı yazıldı.

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı  Başkanı Ali Erten ise "Yerinde yenilenmek üzere yıkıldığında, ’Bu alanda AVM yapılacak’ şeklindeki gerçek dışı beyanlarla engelleme çabasında olanların da objektif özeleştirilerini yapacaklarını umuyorum. Stadın inşasında geliştirme ve iyileştirmeler yapıldı. Bu türden taleplerimize maliyet artışı olmasına ve inşaat süresinin uzamasına rağmen Spor Bakanlığımız hep olumlu yanıt verdi. Herkes çok gayret etti, yapıcı ve pozitif davrandı. İZVAK olarak bu projenin karınca kararınca bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" açıklamasını yaptı.

KAYNAK: TRT SPOR