Sezona istediği gibi performansla başlayamayan Altay Bayındır, son oynanan Karagümrük maçında yenilen goller ardından bazı taraftarlardan tepki almıştı. 

Kaleyen gelen 29 şutun 10'u gol olurken ligde  8 karşılaşmada kalesninde 10 gol gören ve maç başına 1.25 gol yeme oranına sahip olan sarı lacivertli takımda Altay Bayındır'ın yaşadığı düşüş gözlerden kaçmadı.

Milli kalecinin yaşadığı düşüşü 2 nedenin ön plana çıktığı ifade edildi. Bİrinici neden olarak yedek kaleci istikrarsızlığı olarak belirtildi. Kalede rekabete girecek diğer bir kaleci  olmayışı önce Volkan Demirel şimdi de Altay Bayındır’ı olumsuz tönden etkilediği kaydedildi.

2015 yılında Mert GÜnok'un ayrılmasının ardından Fenerbahçe’de ikinci bir kalecinin eksliğinin hisettildiği aktarıldı. 

4 Kaleci Transferi Daha 

sarı lacivertliler kaleye Kameni, Harun Tekin, Berke Özer hamlelerini yaparken son olarak İrfan Can Eğribayat takıma katıldı.

Altyapıdan 3 Kaleci Çıktı

Erten Ersu, Oytun Özdoğan ve Ertuğrul Çetin  altayapıdan çımasına karşı istenilen düzeyde olduğu belirtiliyor.

OYUN SİSTEMİ

İkinci neden olarak ise oyunun sisteminin olduğu ifade ediliyor. Altay Bayındır'ın transfer ediliği 2019'dan bu yana  ilk defa bu denli bir hücum futbolu benimsendi. Savunma hem önde kurulduğu hem de ofsayt taktiğinde rakip oyuncuların sürekli defans arkası koşu tehdidi söz konusu.. 

Ersun Yanal, Erol Bulut, Emre Belözoğlu, Vitor Pereira ve İsmail Kartal sürecinde de daha temkinlik bir savunma bloğu vardı. 

Altay Bayındır, teknik adam Jorge Jesus’un oynatmış olduğu sistemle ilk defa çalıştığı ve bu durumun adaptasyon sorunlarını ve hatalarını getirebileceği ifade ediliyor.

kaynak: Fanatik