Fneerbahçe takımının eski kaleci antrenörü Michael Kraft, Altay'ın yaşadığı formsuzluk için Beyaz TV'ye açıklamda bulundu.

İŞTE O SÖZLER

 "Refleksleri çok iyi. Çizgi üzerinde çok iyi. İyi bir kaleci olacağı belliydi zaten. Benden önce de iyiydi. Bizimle beraber kendi çalışması ve bizim yaptıklarımızla daha iyi seviyeye geldi."

 "Ancak sürekliliği yoktu. İstikrarlı değildi. Bazen konsantre olamıyordu. Ona hep derdim ki, 'Kaleci oyun kurtarır. Hep bunu yaşa.' İstikrar olarak 4-5 maç üst üste hiç iyi olmadı." 

"Altay'ın yediği gollere bakın. Özellikle birebir kaldığı pozisyonlarda hep yere yatıyordu. Ben gelmeden önce de ben geldikten sonra da. Ondan hep ayakta kalmasını istedim. Rakip ile karşı karşıya kaldığında 'Sen onu korkut. Sen ayakta kal.' dedim"

"Bundesliga'nın en önemli takımlarından birisi Altay'ı almak istedi. Beni aradılar. Bana sordular. Başkana ilettim. Başkan da bana sordu. Hatta başka yerlerden de teklifler varmış. Premier Lig ve Bundesliga'dan birkaç takım daha Altay için kulübü aramışlar. Başkan da bana sorduğunda 1 yıl daha burada kalması gerektiğini, 1 sene sonra onu Fenerbahçe'ye daha çok para kazandıracak şekilde vermekten yana olduğumu söyledim." 

 "Ben kimseyi eleştirmem ama Altay, özel olarak ilgilenilecek bir oyuncu. Çok hassas bir oyuncu. Kendisi mental olarak iyi yaşıyordu. Şu an formsuz evet. Ben onun özgüvenini yerine getirmiştim. Eskiden birkaç gol yiyince özgüvenini yitirirdi. Onunla bunu çalışırdık. Esas mesele şu, burada ne teknik adam, ne takım arkadaşları, ne de yöneticiler, kaleciye en yakın ismin kendisi ve kaleci antrenörü olması lazım. Kaleci kendisine inanacak. Antrenmanlara ve maçlara çıkarken kafasını ve kalbini boşalatacak. Biz onun kafasını ve kalbini boşaltıyorduk. Tıpkı diğer en iyi çalıştığım kalecilere yaptığım gibi." 

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ