Altay daha önce yollarını ayırdığı Marco Paixao ile yeniden anlaşamaya vardı. Geçen sezon yaşanan ayrılık sonrasında transfer tahtası kapanan İzmir temsilcisinde sadece bir yabancı oyuncu kalmıştı. Attığı gollerle siyah beyazlı kulübün tarihine geçen Portekizli oyuncunun kadro dışı kalmasından sonra vereceği karar merak konusuydu. 600 bin euroluk bir ücret nedeniyle sorun yaşayan iki taraf sonunda orta yolu buldu ve imzalar atıldı.

Altay Kulübünden yapılan açıklamada, 37 yaşındaki Paixao'nun, takıma dönme teklifini kabul ettiği ve oyuncuyla sözleşmenin imzalandığı belirtilerek, "Bu süreçte gösterdiği aidiyet ve fedakarlık nedeniyle kendisine yürekten teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda da formamızı giyecek olan futbolcumuza başarılar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Paixao, geçen sezonun 32. haftası öncesinde disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılmıştı. Portekizli oyuncu, Spor Toto Süper Ligi'nin 2021-2022 sezonunda oynadığı 23 maçta 2 gol atarken, Ziraat Türkiye Kupası'nda ise 3 karşılaşmada 3 kez fileleri havalandırdı.