Altay'da, yükselen borçlara çözüme kavuşturma adına şirketleşme düşüncesi tartışılmaya başlandı.

Geçtiğimiz sezon 400 milyon TL civarında süper ligden 1. lige düşen Altay kulübü, borçlardan kurtulmak için şifrketleşmeyi masaya yatırdı.

Altay kulübünün yönetimi Yüksek Divan Kurulu üyelerinden oluşan 14 kişi, kulüp binasında toplanarak borçlardan kurtulmak için fikir alışverişi gerçekleştirdi.

Camianın önde gelen isimlerinin kulübün kurtuluşu için şirketleşmenin kaçınılmaz olduğuna dair ortak noktada, borç yükü sebebinden doalyı bu düşünceye karşı çıkan olmadığı belirtildi.

Eski yabancı futbolcularına yaklaşık 11 milyon Euro borcundan ötürü transfer yasağı olan, mali kriz sebebi ile puan silme cezalarıyla karşı karşıya gelen ve mevcut kadrosundaki oyuncuları kaybetme riskine de sebep olan Altay’ın acil borçlarından kurtulması için farklı alternatifler gündeme geldiği belirtildi.

Altay Başkanının İnancı Tam! Altay Başkanının İnancı Tam!

Camianın doğal gaz, elektrik, personel maaşları gibi acil olan borçlarını ödemek için kampanya yapma planı yapılırken, genel kurul üyelerinin aidat borçlarınının 10 katını ödemeleri düşüncesi de gündeme getirildi.

İzmir ekbinini bütün borçlarından kurtulması için ise futbolun yanı sıra üniversite, hastane, demir çelik gibi farklı sektörlere yatırımda bulunan bir şirket kurulmasının fikri ortaya atıldı. FIFA borçlarını bitirmek adına da 50 bin Euro verecek 100 Altaylı bulunma fikrine edinildi. (Sözcü)