Roma'nın Jose Mourinho yönetiminde gerçekleşecek kamp için kadroya dahil etmediği Amadou Diawara için temaslar tekrar başladı. Sarı kırmızılılar ile başkent temsilcisi arasındaki tek pürüz olan satın alma maddesinin çözümü için görüşmeler devam ediyor. 6 numara için en güçlü aday konumunda bulunan Diawara'yı kadrosuna katmak isteyen Aslan tüm şartları zorluyor.

Gözden çıkarıldı

İstanbul macerasına daha önce soğuk bakan ve kamp kadrosuna alınmayan Gineli ön liberodan kendisine kulüp bulması istendi. Galatasaraylı yöneticilerin, Roma ile geçen hafta boyunca 2 kez görüşme yaptığı, son gelen haberden sonra tekrar harekete geçtikleri öğrenildi. Artık kendisinin de Türkiye opsiyonunu düşündüğü öğrenildi.

amadou-diawara

İki kulüp arasındaki tek pürüzün, zorunlu satın alma maddesiyle ilgili olduğu belirtiliyor. Galatasaray, Diawara'yı kiralayıp, satın alma maddesinin opsiyonlu olmasını istiyor. Roma ise süreci net şekilde sonlandırmanın peşinde. Eğer bu madde üzerinde uzlaşma sağlanırsa, Diawara'nın Galatasaray'a transferi çok yakın görünüyor.