Anastasios Bakasetas'ın olası ayrılığı karşısında hazırlıksız yakalanmak istemeyen Trabzonspor'da transfer çalışmaları sürüyor. Bordo mavililer 10 numara pozisyonunda oynayabilecek yaratıcı bir ismi kadrosuna katabilmek adına Amine Harit'i listesine dahil etti.  Geçtiğimiz sezon 33 maçta 5 gol atan ve 4 de asist yapan Fas asıllı Fransız oyuncunun başta Galatasaray olmak üzere birçok talibi var.


Amine Harit'e geçtiğimiz günelrde Schalke 04'ten Ozan Kabak ile birlikte kulüp bulması tebliğ edilmiş ve kamp kadrosuna alınmamıştı. Bu nedenle yaz aylarında kalıcı bir transfer gerçekleştirmesine kesin gözle bakılıyor. Yeni adresi ise Türkiye olabilir.

amine-harit


Porto'nun Sergio Conceicao avantajı

Amine Harit için potansiyel duraklardan biri olarak Portekiz gösteriliyor. Faslı oyuncunun 2016-17'de Nantes'ta çalışma fırsatı yakaladığı Sergio Conceicao yönetimindeki Porto'ya transfer olabileceği ifade ediliyor.  Der Westen'in haberine göre 10 numara arayışlarını sürdüren Galatasaray, Amine Harit için devredeyken oyuncuyu isteyen takımlar arasında Trabzonspor'un da olduğu belirtiliyor.